Toitlustamine 2022 | HingamisLaulupidu

Toitlustamine 2022

Tellimise link on lehe lõpus.

Toitlustust pakub Metsikud Maitsed OÜ köögihaldjate meeskond värskendava ja toitva menüüga. Toidu valmistamise eest vastutab seikluskokk Janek Kõvask, kes räägib endast: „Toidu valmistamine ja sellega katsetamine on olnud huvitav juba lapsepõlvest peale. Alati on mind huvitanud elu alternatiivsed teed ning sama ka toidu puhul. Huvi väekate taimede vastu on mind juhatanud taimetark Mercedes Merimaani, kelle kõrval olen õppinud ja harjutanud metsikuid ja poolmetsikuid toidu- ja ravimtaimi sööma ja nendest toite valmistama, neid märkama, väärtustama ja säilitama. Õige toit on terviklik, valmistatud parimal juhul rafineerimata, ökoloogiliselt puhtast ja kohalikust toorainest.”

Hetkel valmistab Janek toitvat tervislikku ning kiidetud taimetoitu Pärnus Tervisetoidukojas. HingamisLaulupeol valmistab ta kerge, tervisliku ja toitva taimse lõuna ja õhtusöögi hooajalisest kohalikest värsketest köögiviljadest, puuviljadest, taimedest ja marjadest. Toidud ei sisalda loomset päritolu toiduained, gluteeni ega e-aineid. Maitsestamiseks kasutab himaalaja soola, rafineerimata roosuhkrut, õunaäädikat ja sidrunimahla ning värskeid vürtse, mis kõik pärit mahetootmisest.

Metsikud Maitsed OÜ on väike pereettevõtte, mis väärtustab nii kohalikku kultuur- kui metsikut taimset toorainet. Tegeleb peamiselt võilille- ja takjajuurtest ning tammetõrudest kohvide ning küpsetiste valmistamisega. Ettevõtte tammetõruküpsised on tunnustatud Pärnumaa maitsete aasta toidumeene esindustootena.

Toidupakett LÕUNA+ÕHTUSÖÖK = ette tellides 18 €/inimene, kohapeal 20 €/inimene (kuniks jätkub)
Toidud vegan ja nisuvabad
Lõunatoit 13.00-16.00

Vali kahest valikust just see, mis Sulle paremini maitseb:

1. Läätse ja kinoa-aedviljapada + käsitööleib + marja-puuviljasmuuti
2. Toortatra toorsalat + käsitööleib + marja-puuviljasmuuti

Õhtutoit 17.00-18.30 ja 20.00-22.00
Valik kahest valikust üks:
1. Koorene vürtsikas kõrvitsapüreesupp + käsitööleib
2. Külm tomati-paprika supp gazpacho avokaado ja idudega + käsitööleib
Avatud on ka kohvik, kus pakutakse päeva läbi metsikud kuumasid jooke, vitamiinirikkaid mahlasid ja marjamaiuseid, energiapalle ja muud.
PS! Portsud on suured, nii et kõhu saab täis 🙂
Väga vahva, kui sul on kaasas oma joogitops või supikausike. Säästame loodust, luues üheskoos väärtust!