Meist | Hingamislaulupidu

Meist

Meil on kirg hingamise vastu!

Oleme täpselt nagu Sina – me hingame kogu aeg! Kuid mõnikord teeme seda natuke teisiti ja keskendume teadlikule hingamisele. Tegelikult teeme seda PALJU ja oleme õppinud, et just teadliku hingamise tasandil juhtub midagi maagilist! Erinevate inimeste jaoks juhtub see erinevatel tasanditel ja viisidel: saame kasutada hingamist mõtte puhastamiseks, lõõgastumiseks, stressi vähendamiseks või keha tervendamiseks.

Teadlikku hingamist saame kasutada ka loominguliste kogemuste loomiseks, keskendumise suurendamiseks ja meid enam mitte teenivate mõttemallide muutmiseks. Lisaks saame oma hinge ja tema keele – hingamise – abil peaaegu uskumatul moel vormida oma kehalist võimekust! Teadlik hingamine aitab parandada sportlikku sooritust, hoida meid soojana külmas keskkonnas ja anda energiat kogu päeva vältel.

Hingamislaulupidu on ellu kutsutud, et tuua inimesed kokku tutvuma erinevate hingamispraktikate ja eesti pärimuskultuuri väljendusvormidega. Paralleelselt teadliku valiku laada, teadliku hingamise meistriklasside ja praktiliste töötubadega annab see võimaluse avardada teadmisi oma vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitsemise kohta.

Heiki Tomson
Heiki Tomson
Hingamistreener ja -terapeut, Teadliku Hingamise Instituudi asutaja

www.teadlikhingamine.ee

Leelo Lehtla
Leelo Lehtla
Kultuurikorraldaja, Kadaka Konverentside sündmuste koordinaator