Meist | Hingamislaulupidu

Meist

Oleme Teadliku Hingamise Keskus Eestis ja meil on kirg hingamise vastu.

Oleme täpselt nagu Sina – me hingame kogu aeg! Kuid mõnikord teeme seda natuke teisiti ja keskendume teadlikule hingamisele. Tegelikult teeme seda PALJU ja oleme õppinud, et just teadliku hingamise tasandil juhtub midagi maagilist! Erinevate inimeste jaoks juhtub see erinevatel tasanditel ja viisidel: saame kasutada hingamist mõtte puhastamiseks, lõõgastumiseks, stressi vähendamiseks või keha tervendamiseks.

Teadlikku hingamist saame kasutada ka loominguliste kogemuste loomiseks, keskendumise suurendamiseks ja meid enam mitte teenivate mõttemallide muutmiseks. Lisaks saame oma hinge ja tema keele – hingamise – abil peaaegu uskumatul moel vormida oma kehalist võimekust! Teadlik hingamine aitab parandada sportlikku sooritust, hoida meid soojana külmas keskkonnas ja anda energiat kogu päeva vältel.

2017. aastal asutatud Teadliku Hingamise Keskuse missioon on tuua iga Eestimaa inimeseni hingamise teadvustamise ja teadliku hingamise kasud. Hingamislaulupidu on loogiline edasiarendus varasemalt korraldatud hingamiskontsertidele, kus iga osaleja on kontserdi kaasloojaks ja saab koos professionaalse juhendamisega kogeda ainulaadseid sisemisi rännakuid.

Hingamislaulupidu on ellu kutsutud, et tuua inimesed kokku tutvuma erinevate hingamispraktikate ja eesti pärimuskultuuri väljendusvormidega. Paralleelselt teadliku valiku laada, teadliku hingamise meistriklasside ja praktiliste töötubadega annab see võimaluse avardada teadmisi oma vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitsemise kohta.

Heiki Tomson
Heiki Tomson
Hingamistreener ja -terapeut, Pranayama Tallinn looja

www.teadlikhingamine.ee

Tiia Lõoke
Tiia Lõoke
Psühholoog, hingamisterapeut, Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia juhataja
Leelo Lehtla
Leelo Lehtla
Kultuurikorraldaja, Kadaka Konverentside sündmuste koordinaator
Pille Allik-Trepp
Pille Allik-Trepp
Hingamisterapeut, Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia õpetaja ja assistent
JÄLGI MEID
etEstonian