Esinejad | Hingamislaulupidu

Esinejad

Hingamisprogramm

Heiki Tomson
LINDA TELK kell 12.00

Heiki on hingamistreener ja -terapeut. Pühendunud hingamistöö entusiastina on Heiki läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 8-astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Samuti on ta omandanud Body Awareness Institute’is biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise rahvusvahelise praktiku sertifikaadi.

Heiki on korraldanud ja läbi viinud teadliku hingamise töötube ja kursuseid nii eraisikutele kui firmadele Eestis, Saksamaal ja Türgis. Tema eesmärk on ühendada inimesed nende kõrgeima võimaliku potentsiaaliga läbi teadliku hingamise praktikate ja kehatöö.

Töötuba „Seedimine korda!“

Selles töötoas õpetab Heiki pranayama hingamise tervendavat mõju. Tegu on praktilise õpikogemusega, mille raames tutvud Sa iidsete joogide hingamisega – pranayamaga, – mis on tasakaaluka ja tugeva tervise allikas. Kuidas hingamisharjutustega aktiveerida oma elutähtsaid organeid ja näärmeid koostööle? Vastuse saab ka küsimus, kas viiruseid ja vastandumist saab hingamisega “seedida”.

Tiia Lõoke
KALEWI MAJA kell 11.30

Tiia on psühholoog, psühhoterapeut, hingamisterapeut ning TRE- ja teeta-tervendamise instruktor. Tiia on aktiivse nõustamise ja koolitamisega tegelenud juba 30 aastat. Ta on loonud kaheaastase hingamisteraapia ja -nõustamise väljaõppe – Teadliku Loomise ja Hingamistöö Akadeemia (TLHA) (www.teadlik-loomine.ee) ja Algallika keskuse (algallika.ee).

UUS töötoa nimetus:

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “5 elemendi hingamist”. Õpime 5 erinevat hingamise viisi, mis on seotud 5 elemendi – Maa, Tule, Vee,  Õhu ja Eetriga. Hingamistööd rikastab muusika ja sõnaline juhendatud meditatsioon nende elementide üle.

Alar Tamming
KALEWI MAJA kell 16.00

Alar on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi Seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuse seisundid (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside, šamanistlikud seisundid, psühhedeelikumide abil esile kutsutud seisundid). Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, holotroopset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi ja holistilist teraapiat; osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia konverentsidel.

Alar Tamming toetab raamatusarja “Transpersonaalse psühholoogia varamu” väljaandmist ja teda huvitavad eelkõige psühholoogia peavoolust eemalseisvad põnevad äärealad. Alari erinevaid psühholoogiaalaseid loenguid on võimalik kuulata raadiosaadetes “Traditsiooni tarkus” ja “Halloo, Kosmos”. Samuti on ta Klassikaraadio saatesarja “Teekond iseendasse” autor ning kirjutanud inimese sisemaailma kirjeldava raamatu “Jalutuskäik iseendasse”.

Töötuba “Super Hingamine” (18 osalejat eelregistreeimise alusel)

Super Hingamine on ca 1,5 tundi kestev kolmeosaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (holotroopne hingamine, transpersonaalne hingamine, transformatiivne hingamine) ning aitab hästi kiiresti organismi viia n-ö superseisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui tunded.

Super Hingamise puhul kasutatakse blokkide läbimiseks mitmeid tehnikaid, näiteks muusikat ja kehateraapia võtteid. Erinevalt teistest hingamistehnikatest on hingamisrütm ja teatud tegevused siin ette antud.

Virge Kuivjõgi
LINDA TELK kell 14.00

Virge on Tartu Ülikoolis lõpetanud suhtekorralduse eriala. Hingamisterapeudiks on ta õppinud Algallika Protsessi- ja Hingamistöö 3-aastasel koolitusel ning Inspiraktiva hingamisterapeutide kooli 2-aastases õppes. Hingamiskursusi on ta korraldanud juba 13 aastat. Viimase 5 aasta jooksul on ta korraldanud reise Indiasse, kus ta põimib kokku hingamispraktikad ja kultuurikogemused. 2010. aastal puutus Virge esmakordselt kokku tantraga ja alates 2012. aastast muutusid tema tantraõpingud regulaarseteks, viies ta lõpuks erinevate tantrasündmuste korraldamiseni Eestis. 2018. aastal lõpetas Virge Lin Holmquisti tantraterapeutide koolituse ja läbis Deva Vihba Püha Tantratantsu õpetaja õppe. Tantristlike hingamispraktikate kursuste loomine, juhendamine ja hoidmine on olnud loomulik jätk tema kahele eelnevale teekonnale. Selleteemalisi õpitubasid on ta nüüdseks lisaks Eestile korraldanud ka Indias, Tais ja Lätis.

Töötuba “Tantristlikud hingamispraktikad”

Tere tulemast praktilisse tantristlike hingamispraktikate õpituppa, kus saad teada ja läbi teha praktikad, mis aitavad kehal lõõgastuda ja panna tööle õnnehormooni tootmise! Hingamine on sild meele ja keha vahel ning tähelepanu pööramine selle rütmile muutub tähtsaks oleviku ankurdajaks. Hingamine aitab nihkuda mõtlemiselt tundmisele. See haagib lahti mõtteprotsessidest ja ühendab eluenergiaga kehas.

Õpitoa atmosfäär on mänguline.  See on aeg ja ruum, kus saad nautida sõnadeta suhtlemise kunsti ja avada südame.  Mõnusas olemises hingame koos, kuulame ja tunnetame üksteist, avame meeled ja äratame keha. Lõdvestume ja otsime üles armastuse, mis kipub vahel argimuredesse ära kaduma. Kogeme, kuidas iseenda ja kaaslaste piire austades saame tulla sundimatusse ja voolavasse olekusse, kus tunda end turvaliselt ja hoituna. See on kohtumine, kus igaüks saab tunda end hästi. Oled oodatud sellisena, nagu oled, eelteadmised või ettevalmistused pole vajalikud.

Madis Meister
LINDA TELK kell 16.00

Madis on sertifitseeritud Wim Hofi meetodi instruktor, muusik, muusikaterapeut ning erinevate energiapsühholoogia tehnikate praktik. Olles juba aastaid huvitunud inimese olemuse uurimisest, tegelenud enesearengu ja erinevate teraapiavormide õppimisega, on ta jõudnud sinnamaani, et tunneb vajadust oma kogemusi ja teadmisi teistega jagada. Wim Hofi meetod on aidanud Madisel jõuda parema füüsilise terviseni, olla emotsionaalselt tasakaalukam ja stressirohketes olukordades lõdvestunum ning suurendanud usaldust, et ta on võimeline palju rohkemaks, kui ta eelnevalt arvas.

Madis ütleb, et Wim Hofi meetodi praktiseerimine on see, mis toob temas välja need väärtused, mis teevad temast inimese. Meetod aitab ühenduda oma sügavama olemusega, inimeseks olemise kogemusega ja meie ürgse väega. See oli tema jaoks puuduv lüli, mõistmaks, et meie kehad on templid, meie sõiduvahendid maisel teekonnal ning seetõttu vajavad pidevat hoolt ja armastust, et väljendada oma tõelist olemust ja kogupotentsiaali. Madis ütleb enda töö kohta: “Minu ülesanne on hoida ruumi, et Sina leiaksid vastused iseendast.”

Margit Raias
KALEWI MAJA kell 14.00

Margit on hingamistöö terapeut. Ta on hingamispraktikatega tegelenud viimased seitse aastat, olles lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (TLHA) ning biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi (BBTRS) väljaõppe. Margit juhendab nii grupihingamisi kui ka eraseansse.

Töötuba „Mida teha, kui on keha?“

Tegu on biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTRS) meetodi praktilise töötoaga.

Algatuseks teeme mõnusa aktiivse liikumismeditatsiooni keha pingekollete avastamiseks ja vabastamiseks. Seejärel uurime, mida kujutab endast BBTRS-i seanss.

Piret Haamer

Piret on kundalini jooga õpetaja, hingamistöö terapeut ning erinevate energeetiliste tervendusviiside praktiseerija. Vaimse ning materiaalse elu tasakaalustamiseks on Piret seotud ka personalitöö ning projektijuhtimisega.

Sügavam kogemus ja vaimustumine hingamise väest sai alguse üle 10 aasta tagasi läbi kundalini jooga praktiseerimise. See vaimustus ja ka piiritu uudishimu on viinud Pireti edasi hingamise kui meie eluenergia alalhoidja ja võimendaja sügavama tundmaõppimise juurde. Lisaks hingamistöö ja -tehnikate praktiseerimisele on Piret keskendunud joogalikele praktikatele ning erinevatele tervendusviisidele, hoidmaks eluenergiat mõnusas voolamises.

Töötuba „Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks“

Hingamine on meie elus niivõrd loomulik tegevus, et sageli me unustame, kui väekas tööriist ning abiline see on. Läbi hingamise saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, panna endas rohkem energiat liikuma, reguleerida enda seedetööd ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellesse teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata oma elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas sellega algust teha ning enda teadlikkust kasvatada.

Janne Ristimets

Tants on tõesti see, mis on saatnud Jannet kogu elu – alates viiendast eluaastast, kui ema viis teda peotantsuringi.  Janne peab oluliseks lastes sisemise sära ja loovuse välja toomist ning lapse tahte loomulikku arendamist. Kui algul on rõõm, siis tuleb ka motivatsioon ja visadus, mis viib arengus edasi. Janne jaoks ei ole tants pelgalt ritta seatud sammud, vaid midagi palju suuremat ja olulisemat. „Mulle meeldib luua tantsu koos lastega, ma saan nendelt väga palju ideid ja impulsse. Kui tantsul on sisu ja lugu, siis see jääb lapsele paremini meelde ning ta tantsib seda rõõmuga. Pean oluliseks ka eakohasust. Väike laps peaks tantsima just seda tantsu, mis on talle sobilik, mitte jäljendama populaarseid ja seksikaid videoid. Noorte tantsud aga peaksid väljendama just nende maailma,“ ütleb Janne

Tänu tütrekesele avastas Janne enda jaoks veel imelisema jooga maailma. Ta käis kundalini laste jooga õpetajate kursustel ja nii sai Jannest ka lastejooga õpetaja.

Tänaseks on täitunud Janne unistus luua päris oma tantsukool: koht, kus lapsel ja noorel, lapsevanemal ja õpetajal oleks hea, põnev ning turvaline olla; koht, kuhu tahaks tagasi tulla ja olla, tantsida ja luua, puhata ja lõõgastuda.

Lasteprogramm „Seiklus metsas“

See programm on mänguline ja lõbus. Kasutame lastejooga kaarte, püüame jäljendada jooga-aasanatega loomi ja leiutame ehk isegi uued aasanad.

Lapsed hingavad loomupärast õigesti, kuid hetkedeks, mil neid saadab hirm, nutt või kurbuse tunne, on olemas väikesed nipid, kuidas saab hingamisega kiirelt maha rahuneda ning enda seest taas rõõmu ja päikese üles leida. Kõiki neid hingamisnippe ja -trikke, mis on neile ka edaspidi abiks, õpimegi lastega nendele mõistetavas keeles.

Looduskaunis paigas on lust luua kunsti. Mine tea, ehk sünnib ka näitus, mida lapsevanematele ja kõigile külalistele esitada.

Vaatame ja tunnetame, mis kohapeal sünnib.

Lapsed peavad liikuma ja end füüsiliselt “tühjaks” rahmeldama, siis on võimalik ka nendega rännata muinasjutumaale, lennata unistuse lossi või, suure inimese moodi öeldes, mediteerida. Lapsed vajad samuti oma kehale ja vaimule puhkust, vaikust ja rahu. Püüame selle vaikuse üles leida.

Kultuuriprogramm

Muusikaline peaesineja!
KALEWIPOJA LAVA kell 21:00
Hedvig Hanson

Tundeline lauljanna Hedvig Hanson liigutab kuulajate südameid oma siira olemise ja voolava loomuliku häälega. Tema esitustest kostub nii emalikku hellust kui naiselikku sensuaalsust, ta laulud on meloodilised ja õhulised, jättes ruumi kuulajate enda tunnetele. Hedvig ise on öelnud, et hingamine on otseselt seotud meie hingega ja seeläbi tõelise hingehäälega. See ilus mõte sobib hingamislaulupeole suurepäraselt. Hedvigit saadab kitarrrist Kalle Pilli.

Karolin Kõrre
KALEWIPOJA LAVA kell 11.15

Karolin Kõrre on laulja ja laulukirjutaja, improviseerija, muusikaõpetaja ja hingamispraktik. Muusikaloomega alustas ta viieteistkümneaastasena, kui kirjutas teadlikult oma esimese laulu. Karolin on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, mis õpetab avardama hääle väljendusvõimalusi ning julgustab häälega mängima. Ta töötab muusikaõpetajana, nautides seda tööd täiel rinnal, ning leides ka sellest tööst inspiratsiooni loomiseks. Karolini looming on sisekaemuslik, julgustades õrnalt, hingestatult ja armastavalt enesesse vaatama.

Indrek Tammoja
KALEWIPOJA LAVA kell 15.15

Rändaja esinejanime taga seisab laululooja Indrek Tammoja, kes põimib mahedakõlalisel kitarril emakeelseks seisundimuusikaks põhjamaiste juurtega elu- ja ilmakäsitlust. Rändajat iseloomustab rahulik ja lihtne, kuid mõtlik ja igatsusevärviline helipilt, mis viib kuulaja teekonnale, et luua ruumi visioonidele iseendaks olemise lihtsatest taipamistest. Muusikat toetavad Indreku hääl ja tugeva sõnumiga emakeelne luule, mis on valdavalt Rändaja enda, kuid ka teiste luuletajate sulest. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Salapäraste ja lihtsuses sügavamate värvingute kõrval jääb muusika valdavalt helgeks ning pehmekõlaliseks. Loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. Rändaja on välja andnud neli heliplaati (2014 – “Teekond,” 2016 – “Tammetsõõr”, 2019 – “Hinge kodu”, 2021 – “Maailmatuum”).

Irje Karjus
KALEWIPOJA LAVA kell 16:00. Ümarlaua arutelu ``Mets on meie kodu!``

Irje õppis Tartu Ülikoolis keeleteadust ja folkloori. Täiendust oma teadmistele ja haridusteele on ta hankinud näitejuhtimise õpingutel Viljandi Kultuurikoolis ning maaeluarengu spetsialistiõppel Iirimaa Rahvuslikus Ülikoolis. Vaimsete arengusuundade kultiveerimisel on tema sõnul olnud olulised ka õpingud Tartu Waldorf-kooli Õpetajate Seminaris ja Tampere Homöopaatia Akadeemia õppekava alusel.

Eluaegse ettevõtjana on Irje tundnud suurt rõõmu ja kirge Metsamoori Perepargi kui Eesti elamusturismi sihtkoha rajamisest. Hetkel juhib ta kahte ettevõtet, mis tegelevad koolituste ja eestimaiste loodustoodetega: Tervise Kodu OÜ ja Loodusloome OÜ.

Irje on kirjutanud muljetavaldavad 13 raamatut, mis selgitavad taimemaailma ja inimloomuse energeetilist sidet. Ta on juhtinud mitut rahvusvahelist turismiprojekti ning täiendanud ettevõtlusalaseid teadmisi Ameerikas, Rootsis, Saksamaal ning Soomes.

Irje ütleb, et väärtustab inimese ja grupi loomisjõudu koostööna ning innovaatilist lähenemist ettevõtlusele vaimu, hinge ja ego sünergias.

Indrek Vainu
KALEWIPOJA LAVA kell 16:00. Ümarlaua arutelu ``Mets on meie kodu!``

Indrek ütleb enda ja oma kutsumuse kohta: “Olen metsa poeg, elan metsaga ühte, mets on minu kodu. Metsade raie on ka minu elupaikade hävitamine – olen üks liik metsas – inimene, osa metsikust loodusest. Kehastudes inimeseks, olen metsa jalad, käed ja suu. Saan panna selga korralikud riided ja minna teiste inimeste sekka, rääkida metsa eest, tegutseda metsiku heaks, olla metsale abiks. Meie ülesandeks on hoolitseda Maa eest, hoida loodust, kaitsta metsikut ja kanda elavat pärimust. Metsade hävitamist võtan isiklikult, kuna kogu meid ümbritsev on hingestatud ja seoses.”

Urmas Volmer
KALEWIPOJA LAVA kell 16:00. Ümarlaua arutelu ``Mets on meie kodu!``

Urmas ütleb enda kohta: “Olen vaatleja peeglisaalis, kuulataja vaikuses. Teeline ja peatuja. Juurtega pimeduses ja võraga valguses. Käin armastuse teed ja laulan südame laulu. Toidan tuld ja tantsin tormis.”

Meelika Hainsoo – laul, viiul, hiiu kannel
Paul Daniel – kitarrid

Meelika ja Paul musitseerivad koos ansamblis Lepaseree. Lepaseree on pärimus- ja jazzmuusika piirialadel tegutsev kooslus, milles lisaks neile kahele lööb kaasa ka hinnatud basskitarrist Marti Tärn. Ansambli loomingu keskmes on rahvalaul, sestap on minimalistlikes ja peenetundelistes seadetes jäetud vanadele lugulauludele kandev roll. Meelika tundlik ja siiras esitusviis toob ajahämarusse vajunud laulud lähemale, annab neile uue hingamise. Pauli lisatud meisterlikud lahendused erinevatel kitarridel loovad muusikamustreid ning põnevaid helimaastikke.

Lepasereel on ilmunud kaks albumit: “Väräjän” 2015. aastal ja “Õnnõkõn siin tsõõrin olla” 2018. aastal.

Meelika Hainsoo on rahvalaulude esitaja ja õpetaja, kes mängib lisaks laulmisele ka rahvapärast viiulit ja hiiu kannelt. Tänu kandlemängijast vanaisale on ta olnud pärimusmuusika sees varasest lapsepõlvest peale. Meelika on olnud tegev paljudes pärimusmuusikaansamblites ja projektides alates 2000. aastate algusest. Teda paeluvad võrdselt nii arhailised regilaulud kui uuemad lugulaulud, kuid kõige südamelähedasemad on talle laulumängud.

Paul Daniel on akadeemilise taustaga kitarrist, kes on saanud jazzmuusika hariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Weimari Franz Liszti nimelises muusikakõrgkoolis. Lisaks pillimängule armastab Paul muusikat kirjutada ja seadeid teha. Ta on seotud paljude projektidega ja on mänginud ansamblites Elletuse, Ajavares, Jaan Tätte & Udupasun ning andnud 2014. aastal välja sooloplaadi “Kreeka tuli”.

Triinu Taul
KALEWIPOJA LAVA kell 18.30

Triinu Taul on ainulaadne laulja, muusik, pärimusmuusik, muusikalooja, multiinstrumentalist, vabakutseline loovisik.

Triinu omab tugevat sidet oma juurte ja loodusega. Tema lauluhääl on kordumatu, selle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised dimensioonid. Triinu muusikaline looming on lihtne, sügav ja puudutav. Teda kuulates vaikib meel ja rahunevad mõtted, et leida end lähemal oma loomulikule olemusele ja olemisele. Triinu mängib erinevaid rahvapille nagu näiteks kannel, parmupill, torupill, šamaanitrumm, põlisameeriklaste high spirit flööt, kalimba, charango jt. Ta on läbi aastate osalenud mitmetes muusikalistes koosseisudes ja projektides, jaganud oma muusikat nii kodumaal kui välismaal. Hetkel on Triinu järjest enam pühendunud ja süvenenud muusika algupärasse ja tervendavasse jõusse, uurides ja praktiseerides helide teraapilist mõju.

Anu Taul

Anu Taul – laul, akustiline kitarr, elektrikitarr, viled, kannel, karmoška

Anu enda kohta: “Olen looduses uitaja. Ümisen metsas, niidul või rabas oma viise ja loodus heliseb kaasa. Vahel on need vaikuseviisid, milles on lõputu avarus. Tunnen end elusana, pärisena. On rõõm järgida oma hingekutset. See helin on midagi, mis on püha ja ehe ning saadab mind kõikjal. Armastan inimesi enda ümber – igaüks omanäoline, huvitav ja inspireeriv. Lihtsad koosoldud hetked võivad olla väga sügavad. Kuna elu on toonud mind Haanjamaale, siis oma viimase aja laulud olen üles korjanud selle kandi maastikelt. Rõõmuga jagan neid leitud laule teiega.”

Kadri Lepasson
KALEWIPOJA LAVA kell 17.15

Kadri on ansambli TRIO Soon/Piho/Lepasson liige. TRIO Soon/Piho/Lepasson tegutseb alates aastast 2010 ning mängib väikekanneldel nii Eesti pärimusmuusikat kui sellest tõukunud uusloomingut. Ansambel on andnud kontserte Leedus, Lätis, Belgias ning korduvalt üles astunud eesti folgilavadel (VPMF, Hiiu Folk, Seto Folk), lisaks arvukatel väiksematel kontsertidel erinevais Eesti paigus.

2016 kevadel ilmus ansambli esikplaat „Tempo di Vals“. Estonian Folk Orchestra (EFO) liikmena väikekandlel osales Kadri 2018. aasta veebruaris Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kontsertidel Berliini Kontserdimajas. Samuti on ta esinenud ning läbi viinud pärimusmuusika õpitubasid erinevatel festivalidel ning konverentsidel Eestis, Lätis, Leedus, Rootsis, Norras, Soomes, Poolas, Ungaris, Portugalis, Prantsusmaal, Belgias.

Anu Kallavus

Astroloogia pakub minu jaoks võimalust liikuda keskmesse ja näha asju läbi terviku.

JÄLGI MEID
etEstonian