Esinejad | Hingamislaulupidu

Esinejad

Hingamisprogramm

Heiki Tomson
LINDA TELK kell 12.00

Heiki on hingamistreener ja -terapeut. Pühendunud hingamistöö entusiastina on Heiki läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 8-astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Samuti on ta omandanud Body Awareness Institute’is biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise rahvusvahelise praktiku sertifikaadi.

Heiki on korraldanud ja läbi viinud teadliku hingamise töötube ja kursuseid nii eraisikutele kui firmadele Eestis, Saksamaal ja Türgis. Tema eesmärk on ühendada inimesed nende kõrgeima võimaliku potentsiaaliga läbi teadliku hingamise praktikate ja kehatöö.

TÖÖTUBA “Kõige tähtsam oskus tänapäeval – lõdvestumine läbi intensiivsuse”

Inflatsioon, sõda, Covid, energiakriis, teadmatus. Tänapäeva ühiskonnas toimuv on intensiivne kogemus iga inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele. Lisaks isiklik- ja tööelu.
Meie kehad on kõrgtehnoloogilised süsteemid, mis on juhitud läbi hingamise. Meil on võime 90 sekundiga muuta oma meeleseisundit, vabastada keha pingetest ja lahti ühenduda kollektiivteadvuse mõjutustest. Võlusõnad sellises transformatsioonis on oskus lõdvestuda. Selles töötoas õpetab Heiki maailma juhtivate hingamismeistrite praktikaid, selleks kuidas oma närvisüsteemi igapäevaselt tasakaalustada intensiivsetel aegadel ja hetkedel. See on lõbus ja elustav ☺

Tiia Lõoke
KALEWI MAJA kell 12.00

Tiia on psühholoog, psühhoterapeut, hingamisterapeut ning TRE- ja teeta-tervendamise instruktor. Tiia on aktiivse nõustamise ja koolitamisega tegelenud juba 30 aastat. Ta on loonud kaheaastase hingamisteraapia ja -nõustamise väljaõppe – Teadliku Loomise ja Hingamistöö Akadeemia (TLHA) (www.teadlik-loomine.ee) ja Algallika keskuse (algallika.ee).

TÖÖTUBA. Viie elemendi hingamine

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “5 elemendi hingamist”. Õpime 5 erinevat hingamise viisi, mis on seotud 5 elemendi – Maa, Tule, Vee,  Õhu ja Eetriga. Hingamistööd rikastab muusika ja sõnaline juhendatud meditatsioon nende elementide üle.

Alar Tamming
KALEWI MAJA kell 16.00

Alar on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi Seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuse seisundid (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside, šamanistlikud seisundid, psühhedeelikumide abil esile kutsutud seisundid). Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, holotroopset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi ja holistilist teraapiat; osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia konverentsidel.

Alar Tamming toetab raamatusarja “Transpersonaalse psühholoogia varamu” väljaandmist ja teda huvitavad eelkõige psühholoogia peavoolust eemalseisvad põnevad äärealad. Alari erinevaid psühholoogiaalaseid loenguid on võimalik kuulata raadiosaadetes “Traditsiooni tarkus” ja “Halloo, Kosmos”. Samuti on ta Klassikaraadio saatesarja “Teekond iseendasse” autor ning kirjutanud inimese sisemaailma kirjeldava raamatu “Jalutuskäik iseendasse”.

TÖÖTUBA. Super Hingamine (Kohtade arv piiratud. Eelregistreerimisega) Välja müüdud. Mõned kohad loositakse välja juulis, augustis. 

Super Hingamine on umbes 1,5 tundi kestev kolme osaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (Holotroopne, Transpersonaalne ja Transformatiivne hingamine). Hingamistehnika aitab hästi kiiresti organismi viia seisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui tunded.

Alar: “Lühidalt öeldes on Super Hingamise kasu väga individuaalne. Tegu on protsessiga, kus inimene saab tegeleda oma alateadvuse erinevate kihtidega ja see mis igaüks saab, sõltub inimese antud eluetapist, probleemide dünaamikast ning taotlusest, mis tal on hingama tulles.”

Jüri Orgusaar

Jüri on praktiseerinud Teadlikku Hingamist 25 aastat ja õpetanud 7 aastat.  Teadliku Hingamise Tee algas tal, mil sattus “juhuslikult” 10-päevasele hingamiskoolitusele, mida juhendas selle ala tõeline korüfee ja pioneer Leonard Orr, keda nimetatakse ka Vabastava Hingamise üheks esimeseks läändetoojaks.

Jüri teiseks olulisimaks õpetajaks on olnud mees maakera kuklapoolelt, Uus-Meremaalt. 

Colin P. Sissoni tarkus ja kogemused on need, mis lõpuks viisid Jüri sinnamaale, et ta tundsin, et mul on juba nii palju teadmisi ja Teadlikkust, et on aeg seda teistega jagada.

Kolmas õpetaja, kedas soovin esile tõsta, on Mets. Just see on koht, kus inimene hakkab loomulikult hingama. Kui ta vähegi näeb ja kuuleb ja usaldab.

Hommikupraktika “Särtsakas Algus”

Teeme erinevaid põnevaid harjutusi, laeme oma kehad ja meeled energiaga. Ja naudime seda kõike täiel rinnal. Ära maga seda maha!

LINDA TELK kell 14.00

Töötuba “Tantristlikud hingamispraktikad”

Tere tulemast praktilisse tantristlike hingamispraktikate õpituppa, kus saad teada ja läbi teha praktikad, mis aitavad kehal lõõgastuda ja panna tööle õnnehormooni tootmise! Hingamine on sild meele ja keha vahel ning tähelepanu pööramine selle rütmile muutub tähtsaks oleviku ankurdajaks. Hingamine aitab nihkuda mõtlemiselt tundmisele. See haagib lahti mõtteprotsessidest ja ühendab eluenergiaga kehas.

Õpitoa atmosfäär on mänguline.  See on aeg ja ruum, kus saad nautida sõnadeta suhtlemise kunsti ja avada südame.  Mõnusas olemises hingame koos, kuulame ja tunnetame üksteist, avame meeled ja äratame keha. Lõdvestume ja otsime üles armastuse, mis kipub vahel argimuredesse ära kaduma. Kogeme, kuidas iseenda ja kaaslaste piire austades saame tulla sundimatusse ja voolavasse olekusse, kus tunda end turvaliselt ja hoituna. See on kohtumine, kus igaüks saab tunda end hästi. Oled oodatud sellisena, nagu oled, eelteadmised või ettevalmistused pole vajalikud.

Madis Meister
KALEWI MAJA kell 14.00

Madis on sertifitseeritud Wim Hofi meetodi instruktor, muusik, muusikaterapeut ning erinevate energiapsühholoogia tehnikate praktik. Olles juba aastaid huvitunud inimese olemuse uurimisest, tegelenud enesearengu ja erinevate teraapiavormide õppimisega, on ta jõudnud sinnamaani, et tunneb vajadust oma kogemusi ja teadmisi teistega jagada. Wim Hofi meetod on aidanud Madisel jõuda parema füüsilise terviseni, olla emotsionaalselt tasakaalukam ja stressirohketes olukordades lõdvestunum ning suurendanud usaldust, et ta on võimeline palju rohkemaks, kui ta eelnevalt arvas.

Madis ütleb, et Wim Hofi meetodi praktiseerimine on see, mis toob temas välja need väärtused, mis teevad temast inimese. Meetod aitab ühenduda oma sügavama olemusega, inimeseks olemise kogemusega ja meie ürgse väega. See oli tema jaoks puuduv lüli, mõistmaks, et meie kehad on templid, meie sõiduvahendid maisel teekonnal ning seetõttu vajavad pidevat hoolt ja armastust, et väljendada oma tõelist olemust ja kogupotentsiaali. Madis ütleb enda töö kohta: “Minu ülesanne on hoida ruumi, et Sina leiaksid vastused iseendast.”

Merike Villard
LINDA TELK kell 16.00

Merike on keha- ja energiatöö sügavustesse sukeldunud erinevate õpetajate käe all nii Euroopas kui ka teisel pool maakera. Šamanism ja looduse rütmidega üheshingamine ning nähtamatu maailma kohalolu on tema igapäevaelu.
Merike on on spirituaalne mentor, Jaapani taimeravi ja keha tervendusteraapiate terapeut-massöör, Shindo venitustundide juhendaja, sünnitoetaja, PranaSanna NTB hingamistöö juhendaja ja Dearmouring Arts terapeut. Hoiab ruumi ja viib läbi sõsarkonna väeringe ning suviseid naiste väeretriite. 

Endasse sügavamale on rännanud Hispaanias, Santiago de Compostela radadel ja Jaapanis, Shikoku88 budistlik-šamanistlikku teekonda kogedes. Viimasest sündis südames ja Pilgrimi kirjastuses raamat “Värav hingede maailma. Ichi-go ichi-e 一期一会 Hetk, mis iial ei kordu” (2019).

TÖÖTOA NIMETUS: PranaSannaNTB hingamise töötuba

Neurotransformatiivne hingamine on kombinatsioon erinevatest hingamistehnikatest: tantra kriya joogast, pranayamast, orgastilisest hingamisest ja de-armouringi tehnikast. Kombinatsioon erinevatest hingamise rütmidest ja hingepeetusest. Suurepärane meetod emotsionaalsete pingete vabastamiseks, teadvuse seisundite muutmiseks ja inimese füüsilise võimekuse süvakihtidesse sukeldumiseks. Tulemuseks elusam olemine, kergustunne ja sisemine rahu, parem keskendumisvõime ja stressi vähenemine, füüsilise valu ja lihaspingete leevenemine. 

Piret Haamer
LINDA TELK kell 17.15

Piret on kundalini jooga õpetaja, hingamistöö terapeut ning erinevate energeetiliste tervendusviiside praktiseerija. Vaimse ning materiaalse elu tasakaalustamiseks on Piret seotud ka personalitöö ning projektijuhtimisega.

Sügavam kogemus ja vaimustumine hingamise väest sai alguse üle 10 aasta tagasi läbi kundalini jooga praktiseerimise. See vaimustus ja ka piiritu uudishimu on viinud Pireti edasi hingamise kui meie eluenergia alalhoidja ja võimendaja sügavama tundmaõppimise juurde. Lisaks hingamistöö ja -tehnikate praktiseerimisele on Piret keskendunud joogalikele praktikatele ning erinevatele tervendusviisidele, hoidmaks eluenergiat mõnusas voolamises.

Töötuba „Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks“

Hingamine on meie elus niivõrd loomulik tegevus, et sageli me unustame, kui väekas tööriist ning abiline see on. Läbi hingamise saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, panna endas rohkem energiat liikuma, reguleerida enda seedetööd ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellesse teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata oma elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas sellega algust teha ning enda teadlikkust kasvatada.

Anu Kallavus
Anu Kallavus on astroloog ja ta jagab lõkkeõhtu järgneva, 6 kuu energiatest astroloogilise kaardi alusel.
Anu ütleb astroloogia kohta: “Astroloogia pakub minu jaoks võimalust liikuda keskmesse ja näha asju läbi terviku.”

Kultuuriprogramm

Hedvig Hanson
KALEWIPOJA LAVA kell 21:00

Tundeline lauljanna Hedvig Hanson liigutab kuulajate südameid oma siira olemise ja voolava loomuliku häälega. Tema esitustest kostub nii emalikku hellust kui naiselikku sensuaalsust, ta laulud on meloodilised ja õhulised, jättes ruumi kuulajate enda tunnetele. Hedvig ise on öelnud, et hingamine on otseselt seotud meie hingega ja seeläbi tõelise hingehäälega. See ilus mõte sobib hingamislaulupeole suurepäraselt. Hedvigit saadab kitarrist Kalle Pilli.

Karolin Kõrre

Karolin Kõrre on laulja ja laulukirjutaja, improviseerija, muusikaõpetaja ja hingamispraktik. Muusikaloomega alustas ta viieteistkümneaastasena, kui kirjutas teadlikult oma esimese laulu. Karolin on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, mis õpetab avardama hääle väljendusvõimalusi ning julgustab häälega mängima. Ta töötab muusikaõpetajana, nautides seda tööd täiel rinnal, ning leides ka sellest tööst inspiratsiooni loomiseks. Karolini looming on sisekaemuslik, julgustades õrnalt, hingestatult ja armastavalt enesesse vaatama.

Silver Sepp

Silver Sepp on eesti muusik, fantaasiapillimängija. Ta on olnud tegev ansamblites Svjata Vatra ja Bombillaz ning on ansambli Ro:toro löökpillimängija, kus mängib kausipille.

Silver Sepp on tähelepanu pälvinud omanäoliste isetehtud fantaasiapillidega, mis on sageli meisterdatud taaskasutatud materjalidest. Muu hulgas on Silver Sepp loonud vanast võrguhargist naelapilli, mänginud kanalisatsioonitorudel, jalgratta esirattal ning kuuest pesukausist ja 20 liitrist veest tehtud vesitrummidel.

Triinu Taul

Triinu Taul on ainulaadne laulja, muusik, pärimusmuusik, muusikalooja, multiinstrumentalist, vabakutseline loovisik.

Triinu omab tugevat sidet oma juurte ja loodusega. Tema lauluhääl on kordumatu, selle kõlas peegeldub ürgsete loodusrahvaste teadvus ning müstilised dimensioonid. Triinu muusikaline looming on lihtne, sügav ja puudutav. Teda kuulates vaikib meel ja rahunevad mõtted, et leida end lähemal oma loomulikule olemusele ja olemisele. Triinu mängib erinevaid rahvapille nagu näiteks kannel, parmupill, torupill, šamaanitrumm, põlisameeriklaste high spirit flööt, kalimba, charango jt. Ta on läbi aastate osalenud mitmetes muusikalistes koosseisudes ja projektides, jaganud oma muusikat nii kodumaal kui välismaal. Hetkel on Triinu järjest enam pühendunud ja süvenenud muusika algupärasse ja tervendavasse jõusse, uurides ja praktiseerides helide teraapilist mõju.

Aruteluring

Kell 16.00
Irje Karjus

Irje õppis Tartu Ülikoolis keeleteadust ja folkloori. Täiendust oma teadmistele ja haridusteele on ta hankinud näitejuhtimise õpingutel Viljandi Kultuurikoolis ning maaeluarengu spetsialistiõppel Iirimaa Rahvuslikus Ülikoolis. Vaimsete arengusuundade kultiveerimisel on tema sõnul olnud olulised ka õpingud Tartu Waldorf-kooli Õpetajate Seminaris ja Tampere Homöopaatia Akadeemia õppekava alusel.

Eluaegse ettevõtjana on Irje tundnud suurt rõõmu ja kirge Metsamoori Perepargi kui Eesti elamusturismi sihtkoha rajamisest. Hetkel juhib ta kahte ettevõtet, mis tegelevad koolituste ja eestimaiste loodustoodetega: Tervise Kodu OÜ ja Loodusloome OÜ.

Irje on kirjutanud muljetavaldavad 13 raamatut, mis selgitavad taimemaailma ja inimloomuse energeetilist sidet. Ta on juhtinud mitut rahvusvahelist turismiprojekti ning täiendanud ettevõtlusalaseid teadmisi Ameerikas, Rootsis, Saksamaal ning Soomes.

Irje ütleb, et väärtustab inimese ja grupi loomisjõudu koostööna ning innovaatilist lähenemist ettevõtlusele vaimu, hinge ja ego sünergias.

Indrek Vainu

Indrek ütleb enda ja oma kutsumuse kohta: “Olen metsa poeg, elan metsaga ühte, mets on minu kodu. Metsade raie on ka minu elupaikade hävitamine – olen üks liik metsas – inimene, osa metsikust loodusest. Kehastudes inimeseks, olen metsa jalad, käed ja suu. Saan panna selga korralikud riided ja minna teiste inimeste sekka, rääkida metsa eest, tegutseda metsiku heaks, olla metsale abiks. Meie ülesandeks on hoolitseda Maa eest, hoida loodust, kaitsta metsikut ja kanda elavat pärimust. Metsade hävitamist võtan isiklikult, kuna kogu meid ümbritsev on hingestatud ja seoses.”