Esinejad 2023 | HingamisLaulupidu

Esinejad 2023

Hingamisprogramm 2023

Aet Sillaste
KALEWI MAJA kell 12.15

On ajurveeda praktik ja massaažiõpetaja, kelle põhitegevuseks hetkel on ajurveedalike massaažide pakkumine ja õpetamine ning toitumis- ja elustiilinõustamine. Aet organiseerib Indias eestlastele ka ajurveeda kehapuhastusi.

TÖÖTUBA: Ajurveedalikud hingamistehnikad – toimetulek ärevusega

Kui ärevust esineb liiga tihti, siis hakkab ta segama igapäevast elu. See võib isegi muutuda nii häirivaks, et Sa ei suuda enam keskenduda, uinuda, tööd teha ega isegi puhata. Ohumärk on ka see, kui Su peres keegi ärevuse all kannatab. Selles töötoas keskendume lihtsatele ajurveeda tehnikatele, mis aitavad Sinu ärevuse fooni kontrolli all hoida ja Sul rahuneda. Töötoas õpitud tõhusaid tehnikaid saab koheselt igapäevaselt kasutama hakata ja need sobivad kasutamiseks kogu perele.

Tiit Trofimov
LINDA TELK kell 12.15

Enesearengu teejuht, joogaõpetaja, hingamisterapeut, emotsionaalkeha terapeut, meeste väeringide ja -reiside korraldaja

TÖÖTUBA: Elus olemise rõõm!

Selle lühikese hingamisega äratame me ülesse elurõõmu, laseme meelel rahuneda ja leiame ülesse iseenda tõelise olemuse.

Merike Villard
KALEWI MAJA kell 14.45

Jaapani tervenduskunstide ja de-armouring teraapia terapeut, naiste väeringide- ja retriitide korraldaja, NTB hingamistöö juhendaja ja enesearengu teejuht (coaching)

TÖÖTUBA: PranaSannaNTB Hingamispraktikad

Neurotransformatiivne hingamine on kombinatsioon erinevatest hingamistehnikatest: tantra kriya joogast, pranayamast, orgastilisest hingamisest ja de-armouringi tehnikast. Kombinatsioon erinevatest hingamise rütmidest ja hingepeetusest. See on suurepärane meetod emotsionaalsete pingete vabastamiseks, teadvuse seisundite muutmiseks ja inimese füüsilise võimekuse süvakihtidesse sukeldumiseks. Tulemuseks elusam olemine, kergustunne ja sisemine rahu, parem keskendumisvõime ja stressi vähenemine, füüsilise valu ja lihaspingete leevenemine.

Heiki Tomson
KALEWIPOJA LAVA kell 17.45

Heiki on hingamistreener ja -terapeut. Pühendunud hingamistöö entusiastina on Heiki läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 8-astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Samuti on ta omandanud Body Awareness Institute’is biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise rahvusvahelise praktiku sertifikaadi.

Ühishingamine “Elavama elu hingus”

Hingamisruumi hoiavad Heiki Tomson, Merike Villard ja teised hingamisterapeudid ning vabatahtlikud hingamispraktikud.

Kreet Rosin-Pindmaa
LINDA TELK kell 14.45

On terapeut, mitme raamatu autor ja sisemist rahu suurendavate praktikate õpetaja, kes aitab erinevate tehnikate abil inimestel toime tulla õppetundidega, mida elu on teele toonud ärevushäire, haiguse, sassis suhte vm näol.

Töötoa nimetus: Qigong: eluenergia liikuma panemine.

Töötoas teeme “Kuldse kella harjutusi”, mis on hiina tervisevõimlemise harjutuste kompleks, aitamaks kaasa siseorganite ja energiakanalite tugevdamisele ja qi liikuma panemisele. Qigongi peamine erinevus võrreldes läänes levinud treeningmeetoditega (nagu nt jooksmine, jalgrattasõit, ujumine) seisneb selles, mida treenitakse. Kui lääne meetodite puhul on rõhk peaasjalikult füüsilise keha treenimisel, siis Qigongi puhul treenitakse qi liikuma panemist ning suurt rolli mängib teadlik tähelepanu suunamine sisemisele seisundile ja lõdvestunuks jäämisele ka liikumise ajal. Qigongi ei ole soovitav teha väga väsinult, ega ka liiga tühja või täis kõhuga. Kanda võiks mugavaid hingavaid riideid, mis ei ole tihedalt keha ümber – ikka selleks, et eluenergia pääseks vabamalt liikuma.

Kretel Viirsaar
KALEWI MAJA 8.00

Lisaks psühholoogiaõpingutele Tallinna Ülikoolis on Kretel täiendavalt õppinud transpersonaalset psühholoogiat ning erinevaid hingamisteraapiaid. Tema huvialadeks on oma potentsiaali täielik rakendamine, avardunud teadvuse seisundite saavutamine läbi kohalolu, meditatsiooni, hingamise ja jooga. Tänaseks on ta hingamisterapeudina tegutsenud 19 aastat ja viinud läbi vabastava hingamise koolitusi koos meetodi looja Leonard D. Orriga mitmel pool maailmas.

Nele Suisalu
KALEWIPOJA LAVA 8.00

Nele Suisalu on tantsukunstnik, enesearengu teejuht ja loovale kehalisusele inspireerija. Alates 2018. aastast on ta Eestis toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse tunnetamise ja loovusega ühendumise juures.

Töötoa nimetus: Hääl ja hingamine

Hääl on üheaegselt midagi enesestmõistetavat ja sügavalt mõjuvat. Kõige esimesena puudutab meie hääl meid ennast: äratab tunded ja keha. Viis, kuidas me oma kehas kõlame, jõuab teisteni, mõjub ja täidab ruumi. 90% hääle “probleemidest” tuleneb oskamatusest luua häälele hingamise kaudu kehalist tuge. Töötoas mängime hingamise erinevate nippide ja füüsiliste harjutustega, et parandada ühendust oma hääle ja keha vahel. Kehaline häälekasutus tasakaalustab närvisüsteemi ja vabastab loovust. Sageli käib sellega kaasas ka loomulik enesekindlus ja vabam eneseväljendus.

Bella Skalkina ja Igor Earthchild
LINDA TELK kell 10.00

Bella ja Igor Earthchild on massaažiterapeudid ja coachid. Bella ja Igor aitavad paaridel leida väärtust iseeneses ning rõõmu paarisuhtes – hingamine on üks oluline osa tantristlikest praktikatest. Seetõttu on erinevad hingamispraktikad alati olnud kaasatud nende töötubadesse. Tantristlik hingamine tõstab vitaalsust, võimendab vahekorda ning puhastab meeli, et saaks toimuda võimas ühinemine. Ühinemine iseendaga, oma kallimaga, kosmosega.

Töötoa nimetus: Tantristlikud hingamispraktikad paaridele.

Igor ja Bella tutvustavad selles töötoas kolme tantristliku hingamistehnikat. Nende praktikate abil on võimalik pikendada vahekorda, võimendada kogukeha orgasme ning luua sügav side oma paarilisega.

Piret Haamer
KALEWI MAJA kell 10.00

Piret on kundalini jooga õpetaja, hingamistöö terapeut ning erinevate energeetiliste tervendusviiside praktiseerija. Vaimse ning materiaalse elu tasakaalustamiseks seotud ka personalitöö ning projektijuhtimisega

Töötoa nimetus: Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks.

Hingamine on meie elus niivõrd loomulik tegevus, et sageli me unustame, kui väekas tööriist ning abiline see on. Läbi hingamise saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, panna endas rohkem energiat liikuma, reguleerida enda seedetööd ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellesse teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata oma elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas sellega algust teha ning enda teadlikkust kasvatada.

Globaalne suuresineja Dan Brulé
KALEWIPOJA LAVA 12.00-14.00

On palju hingamise ala eksperte maailmas. Väga vähestel on selline kogemus kui seda on Dan´il.
Reisides 55 riigis viimase 40 aasta jooksul on ta treeninud rohkem kui 250 000 inimest. Dan´i teadliku hingamise meisterlikkuse kunst peitub tema ammendamatus energias ja kohalolus. Tema teadmised ja oskused on meelitanud tema juurde kõrgetasemelisi kliente ja partnereid nagu Tony Robbins, Aleksander Karelin, Stig Severinsen, Stan Grof, Leonard Orr, Wim Hof, Greg Amundson, samuti eliitsportlaseid ja äride omanikke üle maailma.

Dan alustas oma tööd 1970 aastal USA mereväes süvavee sukeldujana meditsiinilise abi spetsialistina. Sellest ajast saati on ta reisinud läbi India, Hiina ja lääne riigid, õppides tervendamise kunsti, mediteerimist, Zen Budismi, hingamisteraapiat, Kriya joogat, Kundalini joogat, Prana joogat, Qigongi (Hiina meditsiini hingamisharjutusi).

Töötoa nimetus: Spirituaalne hingamine

Me pole füüsilised olendid saamas vaimset kogemust. Me oleme vaimsed olendid saamas füüsilist kogemust… me oleme suuremad, kui me arvame… suursugusemad kui ette kujutame… meil on sügavad ja vaimsed võimed, mida äratada ja väljendada. Kui me avaneme , laieneme, lõdvestume ja laseme minna, kui me teadlikult fokusseerime südame kvaliteetidele, me äratame enda spirituaalse alge, ühendume oma vaimu ja allikaga… me saame kogeda valgustumist, vabadust, ja me saame saavutada eneserealisatsiooni…

Kultuuriprogramm 2023

Kärt Tomingas
PÄEVAJUHT JA ISAMAALISE LUULE ESITAJA 11.00-17.45

Kärt Tomingas on Eesti näitleja, laulja ja teatripedagoog. Näitlejana on ta töötanud erinevates teatrites nii Eestis kui ka Soomes, kus on mänginud nii draama- kui ka muusikalilavastustes, samuti filmides ja televisioonis.
Laulja- ja laululoojana on ta välja andnud neli autoriplaati.
Kuusteist aastat on ta olnud näitlejatöö õppejõud Eesti Muusika -ja Teatriakadeemias õpetades nii tulevasi näitlejaid kui ka lauljaid. On õpetanud eneseväljendust erinevates kõrgkoolides nii Eestis kui ka välismaal.
Viib läbi eneseväljenduse treenimise- ja õppimisega seotud kursusi ja töötube. Põhilised märksõnad elus ja töös on: Hinga, Kuula, Jaga

Indrek Tammoja
KALEWIPOJA LAVA 19.08 kell 11.15-11.45

Rändaja, muusik Indrek Tammoja, kannab ja loob mahedalt meloodilist atmosfääri kitarri ja emakeelse laulusõnaga. Laulud jutustavad lugusid igale rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber, kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Rändaja laululood kõnetavad vajalikul ajahetkel just seda isiklikku maailmajagu, mida mööda kuulaja parasjagu astub. Muusikalisi puutepunkte luuakse nii autorilaulu, folgi, regilaulu kui ka kaasaegse muusikaga. Rändaja loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes.

Mick Pedaja
KALEWIPOJA LAVA kell 19.08 13.45-14.15

Mick Pedaja on muusik, kelle helikeel peegeldab nii akustilist folki kui ka pehmet-mahedat elektroonilist muusikat. Mick ütleb ise, et tema muusika on ajas läinud aina vaiksemaks. Mees musitseerib nii koos oma bändi, aga ka abikaasa Angeeliaga ning täitunud on tema suur unistus kirjutada filmimuusikat. Tal on olnud võimalus kirjutada muusikat mitmetele populaarsetele Eesti filmidele, nagu näiteks “Talve,” “Reetur” “Tulejoonel,” “Valguses ja varjus” ning viimati filmile “Soo.” Samuti on ta muusikat kuulda olnud teatrilavadel. Tema värskeim album “Sula” ilmus 2023. aasta kevadel.

Ülo Vooglaid
KALEWIPOJA LAVA 16.15

Emeriitprofessor Ülo Vooglaid on sotsiaalteadlane ja rahvahariduse edendaja ning mitmete raamatute autor, nagu näiteks “Elanikust kodanikuks” (2019) ja “Aeg ja vaim” (2015). Ta on olnud lugematute assotsiatsioonide, fondide, liitude asutajaliige ning jätnud hindamatu jälje Eesti haridusmaastikule. Samuti on talle ühiskondliku panuse eest antud Valgetähe IV klassi teenetemärk.

HingamisLaulupeo isamaaline kõne ning aruteluring teemal “Vabadus iseendas ja ühiskonnas”

Marion Selgall
KALEWIPOJA LAVA 17.00-17.30

On eesti pärimuslaulja. Praegu õpib ta pärimusmuusika erialal laulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Varasemalt on ta õppinud eesti ja võrdlevat rahvaluulet Tartu Ülikoolis. Ta on laulja rahvakoraale oreli ja hiiu kanneldega siduvas ansamblis 6hunesseq. Marion on üks pärimuslaulu kollektiivi Talina naase’ eestvedajatest. Lisaks eesti pärimusmuusikale köidavad Marioni ka teised kultuurid ja vokaaltraditsioonid, näiteks brasiilia muusika ja selle rütmid, lisaks on ta laulnud armeenia rahvamuusikat ansambliga Atlas, samuti ungari ja araabia muusikat. Marion on tegelenud ka jazzmuusika ja improvisatsiooniga.

TÖÖTUBA: Pärimustantsud

Enrik Visla
KALEWIPOJA LAVA 17.00-17.30

On neljandat põlve rahvamuusik, mänginud praktiliselt sünnist saadik kuni tänaseni erinevates koosseisudes. Pilliõpetaja C. Kreegi nim. Haapsalu Muusikakoolis. Laulu- ja tantsupeo raames olnud rahvamuusikapidude viiulite liigijuht.

TÖÖTUBA: Pärimustantsud

Siiri Sisask
KALEWIPOJA LAVA 19.08 kell 20.45-21.45

Lauljatar, kes valdavalt esitab enda loodud muusikat. Tema kontserdil saab kuulda põimingut tema varasemast ja uuemast loomingust.

Tõnu Talimaa
KALEWIPOJA LAVA 22.45

Kaheksa aasta jooksul on Tõnu aastas läbi viinud keskmiselt 1 – 2 shamaanilaagrit kestvusega kaks nädalat ning 12 – 15 seminari pikkusega 3 – 8 päeva ja seda väga erinevatel teemadel. Seminare organiseerides, ette valmistades ja läbi viies avastas ta, et see tegevus on erinevate elusuundade suhtes väga intensiivne iseeneselt õppimise ja enesearendamise protsess. Tema elu üheks läbivaks jooneks on läbi aja olnud oma teadmiste ja kogemuste edasiandmine erisugustes vormides.

Maili Metssalu
KALEWIPOJA LAVA 20.08 kell 11.30

Maili Metssalu kontsert viib kuulaja unenäolisesse salamaailma rändama. Tema lauludes on looduse lummust, mitmekihilisi tundeid, poeesiat ja midagi, mis peitub hinge sügavustes ning millega me igapäevaselt ei kohtu.

Maili Metssalu on laulja ja näitleja, kes avaldas oma debüütalbumi “Kahe une vahel” 2022. aasta sügisel. Kogumikul on ligi kümne aasta kogemusi ja tundmusi, nii suuri ja sügavaid, kui ka kergeid ja heledaid. Sekka on sinna sattunud eesti luuletajate loomingut ja šotlannade salasosinaid.

Laulja tämbrilt mahe ja sillerdav hääl põimub kontserdil kitarri saatevokaalide partiidega uueks ühtseks tervikuks ja viib kuulaja kõrgele lendu.

Kontserdil on koos Mailiga laval kitarrist Jaan-Eerik Aardam.

Donovan Keith (USA)
KALEWIPOJA LAVA 20.08 kell 14.00

Donovan Keith resideerub Austinis Texases, kus ta on enim tuntud oma klassikalise kõlaga vokaali ning nakatava lavalise oleku poolest – tema esinemised ei jäta külmaks mitte kedagi. Oma loomingus ühendab ta souli, funki ja rokki ja lisaks erinevate žanrite põimimisele ei puudu tema lavalistest esinemistest ka liikumine. Donovan on oma muusikakarjääri jooksul olnud soojendusesinejaks sellistele suurtele nimedele, nagu Enrique Iglesias, Tower of Power, Erykah Badu jpt. Tema debüütalbum ilmus aastal 2022.