Esinejad | HingamisLaulupidu

Esinejad

Hingamisprogramm

Aet Sillaste
KALEWI MAJA kell 12.15

On ajurveeda praktik ja massaažiõpetaja, kelle põhitegevuseks hetkel on ajurveedalike massaažide pakkumine ja õpetamine ning toitumis- ja elustiilinõustamine. Aet organiseerib Indias eestlastele ka ajurveeda kehapuhastusi.

TÖÖTUBA: Ajurveedalikud hingamistehnikad – toimetulek ärevusega

Kui ärevust esineb liiga tihti, siis hakkab ta segama igapäevast elu. See võib isegi muutuda nii häirivaks, et Sa ei suuda enam keskenduda, uinuda, tööd teha ega isegi puhata. Ohumärk on ka see, kui Su peres keegi ärevuse all kannatab. Selles töötoas keskendume lihtsatele ajurveeda tehnikatele, mis aitavad Sinu ärevuse fooni kontrolli all hoida ja Sul rahuneda. Töötoas õpitud tõhusaid tehnikaid saab koheselt igapäevaselt kasutama hakata ja need sobivad kasutamiseks kogu perele.

Tiit Trofimov
LINDA TELK kell 12.15

Enesearengu teejuht, joogaõpetaja, hingamisterapeut, emotsionaalkeha terapeut, meeste väeringide ja -reiside korraldaja

TÖÖTUBA: Elus olemise rõõm!

Selle lühikese hingamisega äratame me ülesse elurõõmu, laseme meelel rahuneda ja leiame ülesse iseenda tõelise olemuse.

Merike Villard
KALEWI MAJA kell 14.45

Jaapani tervenduskunstide ja de-armouring teraapia terapeut, naiste väeringide- ja retriitide korraldaja, NTB hingamistöö juhendaja ja enesearengu teejuht (coaching)

TÖÖTUBA: PranaSannaNTB Hingamispraktikad

Neurotransformatiivne hingamine on kombinatsioon erinevatest hingamistehnikatest: tantra kriya joogast, pranayamast, orgastilisest hingamisest ja de-armouringi tehnikast. Kombinatsioon erinevatest hingamise rütmidest ja hingepeetusest. See on suurepärane meetod emotsionaalsete pingete vabastamiseks, teadvuse seisundite muutmiseks ja inimese füüsilise võimekuse süvakihtidesse sukeldumiseks. Tulemuseks elusam olemine, kergustunne ja sisemine rahu, parem keskendumisvõime ja stressi vähenemine, füüsilise valu ja lihaspingete leevenemine.

Kreet Rosin-Pindmaa
LINDA TELK kell 14.45

On terapeut, mitme raamatu autor ja sisemist rahu suurendavate praktikate õpetaja, kes aitab erinevate tehnikate abil inimestel toime tulla õppetundidega, mida elu on teele toonud ärevushäire, haiguse, sassis suhte vm näol.

Töötoa nimetus: Qigong: eluenergia liikuma panemine.

Töötoas teeme “Kuldse kella harjutusi”, mis on hiina tervisevõimlemise harjutuste kompleks, aitamaks kaasa siseorganite ja energiakanalite tugevdamisele ja qi liikuma panemisele. Qigongi peamine erinevus võrreldes läänes levinud treeningmeetoditega (nagu nt jooksmine, jalgrattasõit, ujumine) seisneb selles, mida treenitakse. Kui lääne meetodite puhul on rõhk peaasjalikult füüsilise keha treenimisel, siis Qigongi puhul treenitakse qi liikuma panemist ning suurt rolli mängib teadlik tähelepanu suunamine sisemisele seisundile ja lõdvestunuks jäämisele ka liikumise ajal. Qigongi ei ole soovitav teha väga väsinult, ega ka liiga tühja või täis kõhuga. Kanda võiks mugavaid hingavaid riideid, mis ei ole tihedalt keha ümber – ikka selleks, et eluenergia pääseks vabamalt liikuma.

Tõnu Talimaa
KALEWIPOJA LAVA 22.45

Kaheksa aasta jooksul on Tõnu aastas läbi viinud keskmiselt 1 – 2 shamaanilaagrit kestvusega kaks nädalat ning 12 – 15 seminari pikkusega 3 – 8 päeva ja seda väga erinevatel teemadel. Seminare organiseerides, ette valmistades ja läbi viies avastas ta, et see tegevus on erinevate elusuundade suhtes väga intensiivne iseeneselt õppimise ja enesearendamise protsess. Tema elu üheks läbivaks jooneks on läbi aja olnud oma teadmiste ja kogemuste edasiandmine erisugustes vormides.

Kretel Viirsaar
KALEWIPOJA LAVA 8.00

Lisaks psühholoogiaõpingutele Tallinna Ülikoolis on Kretel täiendavalt õppinud transpersonaalset psühholoogiat ning erinevaid hingamisteraapiaid. Tema huvialadeks on oma potentsiaali täielik rakendamine, avardunud teadvuse seisundite saavutamine läbi kohalolu, meditatsiooni, hingamise ja jooga. Tänaseks on ta hingamisterapeudina tegutsenud 19 aastat ja viinud läbi vabastava hingamise koolitusi koos meetodi looja Leonard D. Orriga mitmel pool maailmas.

Almer Jansu
LINDA TELK kell 10.00

Almer tegeleb idamaiste massaažikunstidega ning õieteraapiaga, peab Tallinnas Müürivahe tänavas majas number 17 esoteeriliste kaupade poodi, keerutab kristallkausse ning teeb ka gongiteraapiat. Küll aga ütleb mees ise, et ta ei teegi tööd, vaid tegeleb oma hobidega.

Piret Haamer
KALEWI MAJA kell 10.00

Piret on kundalini jooga õpetaja, hingamistöö terapeut ning erinevate energeetiliste tervendusviiside praktiseerija. Vaimse ning materiaalse elu tasakaalustamiseks seotud ka personalitöö ning projektijuhtimisega

Töötoa nimetus: Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks.

Hingamine on meie elus niivõrd loomulik tegevus, et sageli me unustame, kui väekas tööriist ning abiline see on. Läbi hingamise saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, panna endas rohkem energiat liikuma, reguleerida enda seedetööd ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellesse teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata oma elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas sellega algust teha ning enda teadlikkust kasvatada.

Globaalne suuresineja
KALEWIPOJA LAVA 12.00-14.00

Kultuuriprogramm

Indrek Tammoja
KALEWIPOJA LAVA 19.08 kell 11.15-11.45

Rändaja, muusik Indrek Tammoja, kannab ja loob mahedalt meloodilist atmosfääri kitarri ja emakeelse laulusõnaga. Laulud jutustavad lugusid igale rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber, kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Rändaja laululood kõnetavad vajalikul ajahetkel just seda isiklikku maailmajagu, mida mööda kuulaja parasjagu astub. Muusikalisi puutepunkte luuakse nii autorilaulu, folgi, regilaulu kui ka kaasaegse muusikaga. Rändaja loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes.

Silver Sepp
KALEWIPOJA LAVA kell 19.08 13.45-14.15

Silver Sepp on eesti muusik, fantaasiapillimängija. Ta on olnud tegev ansamblites Svjata Vatra ja Bombillaz ning on ansambli Ro:toro löökpillimängija, kus mängib kausipille.

Silver Sepp on tähelepanu pälvinud omanäoliste isetehtud fantaasiapillidega, mis on sageli meisterdatud taaskasutatud materjalidest. Muu hulgas on Silver Sepp loonud vanast võrguhargist naelapilli, mänginud kanalisatsioonitorudel, jalgratta esirattal ning kuuest pesukausist ja 20 liitrist veest tehtud vesitrummidel.

Marion Selgall
KALEWIPOJA LAVA 17.00-17.30

On eesti pärimuslaulja. Praegu õpib ta pärimusmuusika erialal laulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Varasemalt on ta õppinud eesti ja võrdlevat rahvaluulet Tartu Ülikoolis. Ta on laulja rahvakoraale oreli ja hiiu kanneldega siduvas ansamblis 6hunesseq. Marion on üks pärimuslaulu kollektiivi Talina naase’ eestvedajatest. Lisaks eesti pärimusmuusikale köidavad Marioni ka teised kultuurid ja vokaaltraditsioonid, näiteks brasiilia muusika ja selle rütmid, lisaks on ta laulnud armeenia rahvamuusikat ansambliga Atlas, samuti ungari ja araabia muusikat. Marion on tegelenud ka jazzmuusika ja improvisatsiooniga.

TÖÖTUBA: Pärimustantsud

Enrik Visla
KALEWIPOJA LAVA 17.00-17.30

On neljandat põlve rahvamuusik, mänginud praktiliselt sünnist saadik kuni tänaseni erinevates koosseisudes. Pilliõpetaja C. Kreegi nim. Haapsalu Muusikakoolis. Laulu- ja tantsupeo raames olnud rahvamuusikapidude viiulite liigijuht.

TÖÖTUBA: Pärimustantsud

Siiri Sisask
KALEWIPOJA LAVA 19.08 kell 20.45-21.45

Lauljatar, kes valdavalt esitab enda loodud muusikat. Tema kontserdil saab kuulda põimingut tema varasemast ja uuemast loomingust.

Muusikaline üllatusesineja USA'st
KALEWIPOJA LAVA 20.08 kell 11.30
Maili Metssalu kontsert ja Hingamislaulupeo lõpetamine
KALEWIPOJA LAVA 20.08 kell 14.00-14.45

Maili Metssalu kontsert viib kuulaja unenäolisesse salamaailma rändama. Tema lauludes on looduse lummust, mitmekihilisi tundeid, poeesiat ja midagi, mis peitub hinge sügavustes ning millega me igapäevaselt ei kohtu.

Maili Metssalu on laulja ja näitleja, kes avaldas oma debüütalbumi “Kahe une vahel” 2022. aasta sügisel. Kogumikul on ligi kümne aasta kogemusi ja tundmusi, nii suuri ja sügavaid, kui ka kergeid ja heledaid. Sekka on sinna sattunud eesti luuletajate loomingut ja šotlannade salasosinaid.

Laulja tämbrilt mahe ja sillerdav hääl põimub kontserdil kitarri, klaveri, bassi, trummi ja saatevokaalide partiidega uueks ühtseks tervikuks, kus kõik ei jää vaid õrnaks ja hapraks, sest terve bändi koosseis viib kuulaja kõrgele lendu. Kontserdil on koos Mailiga laval Jaan-Eerik Aardam, Lisete Velt, Ott Kartau, Lennart Lennuk ja Madis Kirss.

Aruteluring

Aruteluring
KALEWIPOJA LAVA kell 16.15