Lasteprogramm "Seiklus metsas" | HingamisLaulupidu

Lasteprogramm “Seiklus metsas”

Oleme mõelnud Hingamislaulupeol ka pere noorematele (5-15aastastele lastele) ning loonud lasteringi ja mitmekülgse lasteprogrammi!
HINGAMISLAULUPEO LASTEPROGRAMM „Seiklus metsas“

See programm on  mänguline ja lõbus. Kasutame lastejooga kaarte, püüame jäljendada jooga-aasanatega loomi ja leiutame ehk isegi uued aasanad.

Lapsed hingavad loomupärast õigesti, kuid hetkedeks, mil neid saadab hirm, nutt või kurbuse tunne, on olemas väikesed nipid, kuidas saab hingamisega kiirelt maha rahuneda ja enda seest taas rõõmu ja päikese üles leida. Kõiki neid hingamisnippe ja -trikke, mis on neile ka edaspidi abiks, õpimegi lastega nendele mõistetavas keeles.

Looduskaunis paigas on lust luua kunsti. Mine tea, ehk sünnib ka näitus, mida lapsevanematele ja kõigile külalistele esitada.

Vaatame ja tunnetame, mis kohapeal sünnib.

Lapsed peavad liikuma ja end füüsiliselt “tühjaks” rahmeldama, siis on võimalik ka nendega rännata muinasjutumaale, lennata unistuse lossi või, suure inimese moodi öeldes, mediteerida. Lapsed vajad samuti oma kehale ja vaimule puhkust, vaikust ja rahu. Püüame selle vaikuse üles leida.

„Minu lastejooga tundides lapsed armastavad väga pai ja massaaži. Kui oleme päeva jooksul usalduse loonud, siis õhtul teeme kindlasti üksteisele pai,“  ütleb lasteprogrammi juhendaja.

Mis juhtuma hakkab?

Tutvumisring, tutvumismängud

Lastejooga (koos viie sõrme ja karu hingamisega)

Pallimängud

Kunst looduses (korjame, kleebime, loome looduspilte ja loodusmandalaid)

Viie looma Qi Gong (Viktor Palmet)

Laste kunstinäituse avamine

Liigume, hüppame, mängime, tantsime, trikitame

Maastikumäng: otsime, mõistatame

Kui koos on mõnus kamp ja saame valmis ägeda kava, täis tantsu, trikke ja mida kõike veel imelist kohal sündida võib, siis esineme vanematele

Võtame päeva kokku, lõõgastume, lõdvestume

Lauluring lastele ja looduspilli meisterdamine

PS! Programm võib muutuda vastavalt ilmastikule ja vajadustele

Lasteprogrammi juhib tantsu- ja  laste jooga õpetaja Janne Ristimets oma abilistega. Lasteringis osalemine on kokkuleppeline lapsevanema ja lapsega ning tasuline (perepiletis hinna sees, muidu 12 € lapse kohta).

Janne Ristimets

Tants on tõesti see, mis on saatnud Jannet kogu elu – alates viiendast eluaastast, kui ema viis teda peotantsuringi.  Janne peab oluliseks lastes sisemise sära ja loovuse välja toomist ning lapse tahte loomulikku arendamist. Kui algul on rõõm, siis tuleb ka motivatsioon ja visadus, mis viib arengus edasi. Janne jaoks ei ole tants pelgalt ritta seatud sammud, vaid midagi palju suuremat ja olulisemat. „Mulle meeldib luua tantsu koos lastega, ma saan nendelt väga palju ideid ja impulsse. Kui tantsul on sisu ja lugu, siis see jääb lapsele paremini meelde ning ta tantsib seda rõõmuga. Pean oluliseks ka eakohasust. Väike laps peaks tantsima just seda tantsu, mis on talle sobilik, mitte jäljendama populaarseid ja seksikaid videoid. Noorte tantsud aga peaksid väljendama just nende maailma,“ ütleb Janne

Tänu tütrekesele avastas Janne enda jaoks veel imelisema jooga maailma. Ta käis kundalini laste jooga õpetajate kursustel ja nii sai Jannest ka lastejooga õpetaja.

Tänaseks on täitunud Janne unistus luua päris oma tantsukool: koht, kus lapsel ja noorel, lapsevanemal ja õpetajal oleks hea, põnev ning turvaline olla; koht, kuhu tahaks tagasi tulla ja olla, tantsida ja luua, puhata ja lõõgastuda.