Lasteprogramm "Seiklus metsas" | HingamisLaulupidu

Lasteprogramm “Seiklus metsas”

Oleme mõelnud Hingamislaulupeol ka pere noorematele (5-15aastastele lastele) ning loonud lasteringi ja mitmekülgse lasteprogrammi!
HINGAMISLAULUPEO LASTEPROGRAMM „Seiklus metsas“

See programm on  mänguline ja lõbus. Kasutame lastejooga kaarte, püüame jäljendada jooga-aasanatega loomi ja leiutame ehk isegi uued aasanad.

Lapsed hingavad loomupärast õigesti, kuid hetkedeks, mil neid saadab hirm, nutt või kurbuse tunne, on olemas väikesed nipid, kuidas saab hingamisega kiirelt maha rahuneda ja enda seest taas rõõmu ja päikese üles leida. Kõiki neid hingamisnippe ja -trikke, mis on neile ka edaspidi abiks, õpimegi lastega nendele mõistetavas keeles.

Looduskaunis paigas on lust luua kunsti. Mine tea, ehk sünnib ka näitus, mida lapsevanematele ja kõigile külalistele esitada.

Vaatame ja tunnetame, mis kohapeal sünnib.

Lapsed peavad liikuma ja end füüsiliselt “tühjaks” rahmeldama, siis on võimalik ka nendega rännata muinasjutumaale, lennata unistuse lossi või, suure inimese moodi öeldes, mediteerida. Lapsed vajad samuti oma kehale ja vaimule puhkust, vaikust ja rahu. Püüame selle vaikuse üles leida.

„Minu lastejooga tundides lapsed armastavad väga pai ja massaaži. Kui oleme päeva jooksul usalduse loonud, siis õhtul teeme kindlasti üksteisele pai,“  ütleb lasteprogrammi juhendaja.

Mis juhtuma hakkab?

Tutvumisring, tutvumismängud

Lastejooga (koos viie sõrme ja karu hingamisega)

Pallimängud

Kunst looduses (korjame, kleebime, loome looduspilte ja loodusmandalaid)

Laste kunstinäituse avamine

Liigume, hüppame, mängime, tantsime, trikitame

Maastikumäng: otsime, mõistatame

Kui koos on mõnus kamp ja saame valmis ägeda kava, täis tantsu, trikke ja mida kõike veel imelist kohal sündida võib, siis esineme vanematele

Võtame päeva kokku, lõõgastume, lõdvestume

Lauluring lastele ja looduspilli meisterdamine

PS! Programm võib muutuda vastavalt ilmastikule ja vajadustele

Lasteringis osalemine on kokkuleppeline lapsevanema ja lapsega ning tasuline (perepiletis hinna sees, muidu 15 € lapse kohta).