Meediale - HingamisLaulupidu

Meediale

Pressiesindaja

Katrin Aedma +372  513 2444
katrin@hingamislaulupidu.ee
Eesti esimene Hingamislaulupidu õnnestus suurepäraselt ületades külastajate ja korraldajate ootused! Järgmine HingamisLaulupidu toimub 19. ja 20. august 2023. HingamisLaulupeol oli ametlik fotograaf. Kui soovite fotosid, siis saate meie käest 🙂
Saa tuttavaks HingamisLaulupeo hingamisekspertide ja artistidega. Meil oli Eesti esimesel HingamisLaulupeol ligi 20 artisti - parimad oma ala eksperdid. Kes esinevad 2023, selgub aasta alguseks!

Madis Meister on sertifitseeritud Wim Hof hingamismetoodika instruktor. Madise on pühendunud ja kirglik hingamispraktik, kes selgitab lihtsalt, kuidas Läänemaailmas ülipopulaarne ja teaduslikult ekstreemse hingamispraktika inimese kehas toimib ja iga huviline saab selle tehnikat ka kohapeal kogeda.

Merike Villard, endine Brüsseli jurist, kes on Jaapani kultuuri austaja, tutvustab HingamisLaulupeol neurotransformatiivset hingamist, mis on huvitav kombinatsioon erinevatest iidsetest hingamistehnikatest: tantra kriya joogast, pranayamast, orgastilisest hingamisest ja de-armouringi tehnikast. Merikese armastav ja hooliv kohalolu võib selle hingamistehnika kogemuse muuta väga kauniks ja tervendavaks.

Tiia Lõokese on üks staažikamaid hingamistöö eksperte Eestis. Ta on hingamisterapeut, kelle aastakümnete pikkuse töö tulemusel on valminud Läänemaal Algallika Puhkekeskus, kus on suurepärased võimalused hingamistöö praktiseerimiseks . Tiia armastav ja sügav kohalolu teeb Viie Elemendi Hingamise kauniks kogemuseks ja osaleja saab kogeda, kuidas läbi hingamise leida ühendus iseendas viie suurima loodusstiihiaga – vesi, tuli, maa, õhk ja eeter.

Viktor Palmet on endine laevakapten, kes valdab Hiina meditsiini hingamisõpetust Qi Kungi. Võitluskunste harrastades on oluliseks oskus end traumadest tervendada ja kiiresti taastuda. Viktori põhjalikkus ja lugupidav õpetusstiil sobib erinevas vanuses ja füüsilises seisundis inimesele, kes soovivad kogeda iidse õpetuse süsteemset mõju oma keha erinevates füüsilsites ja vaimsets aspektides.

Piret Haamer on joogaõpetaja, kes on elurõõmus ja abivalmis ning näitab Sulle, miks maakera vanimas kultuurist pärit pranayama hingamine on aastasadade jooksul kujunenud tänapäevaseks hingamisteaduseks. Jah kuulsid õigest hingamisteaduseks – Indias on hingamipraktikaid ja sellega seonduvat tervendavat ja transformeerivat mõju uuritud teaduslikult tänaseks juba 98 aastat. Piret jagab sinuga väärikat hingamisõpetust ja isikliku kogemust.

Jüri Orgusaar on ettevõtja, esimene Kanal 2 turundusjuht, seikleja, harrastusjalgpallur ja couch, kelle isiklik kokkupuude ja kogemus teadliku hingamisega on üle 20ne aasta. Jüri jagab Sulle värskendavaid näpunäiteid, kuidas oma hommikune ärkamine hingamispraktikatega muuta kirgastavaks ja toniseerivaks.

Heiki Tomson ja Kretel Viirsaar koostöös Triinu Tauliga toovad HingamisLaulupeo igale hingele ühishingamise ja –laulmise transformatiivse kogemuse, mis lisaks hingamise tervendavale ja toniseerivale toimele, võimaldab kogeda sügavaid isiklike ja kollektiivseid füüsilisi ja vaimseid vabanemisi ja avardumisi iseendas ja kollektiivtedvustasandil.

Kas saame lasta koos vabaks eestlaste 700 aasta vanused orjameelsed mustrid ja programmid meie rahva ühisteadvusest ja ühenduda oma esiisade ja emade armastuse, arukuse ja väega, saad kogeda siis, kui hingad ja laulad meiega koos 20. augustil Hingamislaulupeo ühishingamisel ja -laulmisel.

Kretel Viirsaarel on 18ne aastase kogemusega hingamisterapeut, kelle malbe ja hooliv olemus loob avara ühenduse emakese maa parima kvaliteediga.

Heiki Tomsoni ürgne kutse ja Eestimaa armastus sulandub hingamisprotsessis sõnumiks Sinu hinges, mis võib avada uued väravad meile kõigile.

Triinu Taul on armastav ja elurõõmus pärimusmuusik, kes oma hääle ja muusikainstumentidega loob ühenduse kõiksuse helikeeltega, läbi eesti rahva erilise keele –eesti hinge keele.

Kõik nimetatud tehnikad ja tegevused turgutavad tervist – tasakaalustavad vererõhku, tõstavad immuunsust, rahustavad meelt ja suurendavad nii füüsilist kui vaimset sooritusvõimet.

Hedvig Hanson on armastatud eesti džässilaulja, kelle tundelisus ei jäta kedagi külmaks. Oma elu esimesed 12 aastat elas Hedvig Tõrvas ning seal kujunes temast lüürilise iseloomuga looduslaps. Just tema looduslähedus, avatus ja ka palju kogemusi teadliku hingamise praktikatega tegid temast ainuõige valiku HingamisLaulupeo muusikaliseks peaesinejaks.

Silver Sepp on silma jäänud oma innovaatilisuses, mängides niiöelda fantaasiapille, milleks võib olla jalgratas, naelapill, veega täidetud pesukauss jne. Silver on pärit Treimani külast, mille üks rajajatest on tema esiisa. Ja võibolla just sealt on tulnud Silveri muusika ürgsus ja tuntav side oma juurtega. See on see, mis HingamisLaulupeo jaoks tähtis.

PRESSIPÄÄSME ANKEET

[contact-form-7 id=”15722″]