Hingamislaulupeo avalik kiri Eesti Vabariigi Valitsusele - HingamisLaulupidu

Pressiteade 12.08.2021

Eesti I Hingamislaulupeo avalik kiri valitsusele

20. augustil Valgemetsa puhkekülas toimuma pidanud Eesti esimene Hingamislaulupidu “Kas Sa armastad puhast õhku?” lükkub edasi 2022. aastasse. Hingamislaulupeo korraldusmeeskond koostas avaliku kirja, heites valitsusele ette ebaproportsionaalseid piiranguid ürituste korraldajate suhtes.

Ühepäevase vabaõhuüritusena planeeritud Hingamislaulupeole oli osalejaid tulemas ligi 200 inimest, kui Vabariigi Valitsus kehtestas tõendite kontrollimiseta üritustele 100 inimese piirangu. Hingamislaulupeo korraldajad leiavad, et sellised piirangud Vabariigi Valitsuselt on ebaproportsionaalsed. “On arusaamatu, miks tõenditeta võivad koguneda vaid 100 inimest, aga tõenditega kuni 12 000 inimest, kui nad võivad ikkagi olla viiruskandjad,” selgitas peo initsiaator Heiki Tomson. 

Suursündmusele on eelnenud ligi seitse kuud järjepidevat korraldustööd, mille nimel on tegutsenud kaheksaliikmeline meeskond ja tehtud juba kümnetesse tuhandetesse eurodesse küündivaid kulutusi. Viimased regulatsioonid aga muutsid huviliste meelestatust üritusel osalemise suhtes ning Hingamislaulupeole pileti ostnutel tekkis palju küsimusi.  “Suur hulk meie piletiostjatest ei soovi oma terviseandmeid jagada, mis toob meile kui korraldajatele veel suurema finantsriski,” selgitab Tomson olukorda.

Nii saatis Hingamislaulupeo meeskond Vabariigi Valitsusele, sealhulgas peaminister Kaja Kallasele ja kultuuriminister Anneli Otile avaliku kirja, kus tuuakse välja praeguse korralduse kriitika. “Me ei saa kehtestatud piirangutele enda ja piletiostjate suhtes ausaks jäädes alla kirjutada,” toonitas Tomson. Kauaoodatud Hingamislaulupeo sünd on seega lükatud aasta võrra edasi. 

Avalik kiri on lisatud teatele.

Lisainfo:

Heiki Tomson
Hingamislaulupeo initsiaator
+372 509 9920
info@hingamislaulupidu.ee
https://hingamislaulupidu.ee/