Programm 2022 | HingamisLaulupidu

Programm 2022

KALEWIPOJA LAVA

11.00 Hingamislaulupeo avamine
11.15  Karolin Kõrre. “Südamekutse”
13.15  Kauksi Ülle & Baba ja Ka
15.15  Maarja ja Siim Sarv. Pärimustantsud
16.00 Indrek Vainu, Irje Karjus, Pille Lill avavad teemat “Meie juured looduses ja pärimuses”
17.00 Triinu Taul
17.45 Silver Sepp. Regilaul ja kontsert
18.45 Hingamisjuhendajad Heiki Tomson, Kretel Viirsaar ja Triinu Taul. Ühishingamine ja -laulmine
21.00 Muusikaline peaesineja Hedvig Hanson. Kontsert “Hing ja hääl”
23.00 Lõkkeõhtu

21.08
9:00 Hommikused hingamispraktikad Jüri Orgussaarega

KALEWI MAJA

12.00 Hingamistöö. TIIA LÕOKE
14.00 Wim Hofi meetod. MADIS MEISTER
16.00 Superhingamine. ALAR TAMMING

LINDA TELK

12.00 Töötuba: “Kõige tähtsam oskus tänapäeval – lõdvestumine läbi intensiivsuse” HEIKI TOMSON
14.00 Qi Gong. VIKTOR PALMET
16.00 PranaSannaNTB Hingamispraktikad. MERIKE VILLARD
17.15 Töötuba: “Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks” PIRET HAAMER

Tutvu esinejatega

20. august 2022

Heiki Tomson

Leelo Lehtla

11.00

KALEWIPOJA LAVA

HINGAMISLAULUPEO AVASÕNAD

Karolin Kõrre

11:15

KALEWIPOJA LAVA

SÜDAMEKUTSE

Karolin Kõrre on laulja ja laulukirjutaja, improviseerija ja muusikaõpetaja. Muusikaloomega alustas ta viieteistkümneaastasena, kui kirjutas teadlikult oma esimese laulu. Karolin on lõpetanud Eesti muusika-ja teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, mis avardab hääle väljendusvõimalusi ning julgustab häälega mängima. Ta töötab ka muusikaõpetajana, nautides seda tööd täiel rinnal ja leides oma tööst inspiratsiooni loomiseks. Karolini looming on sisekaemuslik, julgustab õrnalt, hingestatult ja armastavalt enesesse vaatama. https://www.youtube.com/watch?v=5uc_Wy7sikU

Tiia Lõoke

12.00

KALEWI MAJA

TÖÖTUBA. Viie elemendi hingamine

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “5 elemendi hingamist”. Õpime 5 erinevat hingamise viisi, mis on seotud 5 elemendi: Maa, Tule, Vee,  Õhu ja Eetriga. Hingamistööd rikastab muusika ja sõnaline juhendatud meditatsioon nende elementide üle

Heiki Tomson

12.00

LINDA TELK

TÖÖTUBA “Kõige tähtsam oskus tänapäeval – lõdvestumine läbi intensiivsuse”

Inflatsioon, sõda, Covid, energiakriis, teadmatus. Tänapäeva ühiskonnas toimuv on intensiivne kogemus iga inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele. Lisaks isiklik- ja tööelu.
Meie kehad on kõrgtehnoloogilised süsteemid, mis on juhitud läbi hingamise. Meil on võime 90 sekundiga muuta oma meeleseisundit, vabastada keha pingetest ja lahti ühenduda kollektiivteadvuse mõjutustest. Võlusõnad sellises transformatsioonis on oskus lõdvestuda. Selles töötoas õpetab Heiki maailma juhtivate hingamismeistrite praktikaid, selleks kuidas oma närvisüsteemi igapäevaselt tasakaalustada intensiivsetel aegadel ja hetkedel. Neid eluliselt olulisi hingamispraktikaid on koos lõbus ja elustav õppida 🙂 Oled oodatud!

Kauksi Ülle & Baba ja Ka

13:15

KALEWIPOJA MAJA

Kauksi Ülle & Baba ja Ka

Madis Meister

14.00

KALEWI MAJA

Wim Hof metoodika

Sertifitseeritud Wim Hofi meetodi instruktor, muusik, muusikaterapeut Madis Meister räägib meile, mida ta teab Wim Hofi metoodikast ja selle mõjust, miks tema ise seda õppima läks ja nüüd huvilisi juhendab

Viktor Palmet

14.00

LINDA TELK

TÖÖTUBA. Qi Gongi hingamispraktikad

Wudang koolkonna chi kung (QiGong) ja tai chi (TaiJi) eripäraks on liikumistehnikate sünkroonimine hingamistehnikatega.
Tehnikad on lihtsad ja väga efektiivsed. Hingamistehnikad, täpses koordinatsioonis liikumistega, sujuva rütmika säilitamine teadvelolekus, annavad tulemuse, mis on teinud Chi Kung ja Tai Chi üleilma tuntuks ja populaarseks. Tai Chi on arvatud Maailma Kultuuripärandi nimekirja.

HingamisLaulupeol paneme rõhuasetuse Chi Kung-ile sidudes selle Tai Chi põhimõtetega. Treenime Chi Kung kõige tuntumaid liikumistehnikaid, mida ise edasi praktiseerida saab.

Chi Kung erinevad liikumisvormid on salapäraste nimedega: Viis Looma, Kaheksa Kalliskivi, Fööniks Virgub Lennuks jne.

Viis Looma võib veidi lihtsustatud kujul olla mänguline ja hariv ka lastele. Lapsed saavad osaleda ka koos lapsevanematega, et siis kodus kogupere võimlemist harrastada. Oled oodatud!

Maarja ja Siim Sarv

15.15

KALEWIPOJA LAVA

Pärimustantsud

Maarja ja Siim Sarv on traditsioonilise muusika ja tantsude armastuse saanud oma isadelt, kes olid vennad. Tänu vanematelt saadud inspiratsioonile on mõlemad kulgenud armastuse ja pühendumisega pärimuslike tantsude ja muusika maastikul. Maarja ja Siimu jaoks kirjeldavad meie tantsutraditsiooni olemust loomulikkus, ökonoomsus, jätkusuutlikkus, tasakaal, kohalolu, keskmes püsimine, teadlikkus ja kindlasti ka siirus ning sisemine rõõm. Sukeldumine eesti tantsudesse on kui teekond iseendasse, kus me õpime tundma oma keha toimimise loogikaid, sisemist tasakaalu, õpime suhtlema austavalt ja arvestavalt nii iseenda kui ka partneriga. Lisaks võib sel teel leida palju üllatusi ja äratundmisi mitmesugustest õpetustest ja kultuuridest

Indrek Vainu, Irje Karjus, Pille Lill

16.00

KALEWIPOJA MAJA

Vestlusring teemal “Meie juured looduses ja pärimuses”

Vestlusringis on inimesed, kes hoolivad inimese ja looduse peegeldustest ja suhetest, eestlase igipõlisest tervendamisoskusest läbi looduse;  metsa ja loodusega ühtsusest. Räägime inimese loomulikust olekust, looduslike hiiede ja allikate pühast olemusest, pärimuse rollist, inimesest kui loojast ja inimese vastutusest loomises.

Arutame, mõtleme, loome koos!
Olete oodatud!

Alar Tamming

16.00

KALEWI MAJA

Kohad täitunud
TÖÖTUBA. Super Hingamine (Eelregistreerimisega)

Super Hingamine on umbes 1,5 tundi kestev kolmeosaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (Holotroopne, Transpersonaalne ja Transformatiivne hingamine). Hingamistehnika aitab hästi kiiresti organismi viia seisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui tunded.

Alar: “Lühidalt öeldes on Super Hingamise kasu väga individuaalne. Tegu on protsessiga, kus inimene saab tegeleda oma alateadvuse erinevate kihtidega ja see mis igaüks saab, sõltub inimese antud eluetapist, probleemide dünaamikast ning taotlusest, mis tal on hingama tulles

Merike Villard

16.00

LINDA TELK

PranaSannaNTB Hingamispraktikad

Neurotransformatiivne hingamine on kombinatsioon erinevatest hingamistehnikatest: tantra kriya joogast, pranayamast, orgastilisest hingamisest ja de-armouringi tehnikast. Kombinatsioon erinevatest hingamise rütmidest ja hingepeetusest.

See on suurepärane meetod emotsionaalsete pingete vabastamiseks, teadvuse seisundite muutmiseks ja inimese füüsilise võimekuse süvakihtidesse sukeldumiseks.

Tulemuseks elusam olemine, kergustunne ja sisemine rahu, parem keskendumisvõime ja stressi vähenemine, füüsilise valu ja lihaspingete leevenemine.

MERIKE on keha- ja energiatöö sügavustesse sukeldunud erinevate õpetajate käe all nii Euroopas kui ka teisel pool maakera. Šamanism ja looduse rütmidega üheshingamine ning nähtamatu maailma kohalolu on tema igapäevaelu.
Merike on on spirituaalne mentor, Jaapani taimeravi ja keha tervendusteraapiate terapeut-massöör, Shindo venitustundide juhendaja, sünnitoetaja, PranaSanna NTB hingamistöö juhendaja ja Dearmouring Arts terapeut. Hoiab ruumi ja viib läbi sõsarkonna väeringe ning suviseid naiste väeretriite. On juhendajaks teraapia töötubades ja ruumihoidjaks-assistendiks rahvusvahelistel Dearmouring Arts retriitidel.
Endasse sügavamale on rännanud Hispaanias, Santiago de Compostela radadel ja Jaapanis, Shikoku88 budistlik-šamanistlikku teekonda kogedes. Viimasest sündis südames ja Pilgrimi kirjastuses raamat “Värav hingede maailma. Ichi-go ichi-e 一期一会 Hetk, mis iial ei kordu” (2019)

Triinu Taul

17.00

KALEWIPOJA LAVA

Piret Haamer

17.15

LINDA MAJA

Töötuba “Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks”

Hingamine on meie elus niivõrd loomulik tegevus, et sageli me unustame, kui väekas tööriist ning abiline see on. Läbi hingamise saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, panna endas rohkem energiat liikuma, reguleerida enda seedetööd ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellesse teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata oma elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas sellega algust teha ning enda teadlikkust kasvatada.

Silver Sepp

17.45

KALEWIPOJA LAVA

Regilaul. Mõnus kooslaulmine

Heiki Tomson, Kretel Viirsaar, Triinu Taul

18.45

KALEWIPOJA LAVA

Ühishingamine ja -laulmine

Hingamisruumi hoiavad Heiki Tomson, Kretel Viirsaar ja teised hingamisterapeudid. Helidega paitavad Triinu Taul ja Indrek Tammoja

Hedvig Hanson

21.00

KALEWIPOJA LAVA

Muusikaline peaesineja “Hing ja hääl”

Tundeline lauljanna Hedvig Hanson liigutab kuulajate südameid oma siira olemise ja voolava loomuliku häälega. Tema esitustest kostub nii emalikku hellust kui naiselikku sensuaalsust, ta laulud on meloodilised ja õhulised jättes ruumi ka kuulajate tunnetele. Hedvig ise on öelnud, et hingamine on otseselt seotud meie hingega ja seeläbi tõelise hingehäälega. See ilus mõte sobib HingamisLaulupeole suurepäraselt

23.00

KALEWIPOJA LAVA

Lõkkeõhtu