Ajakava - HingamisLaulupidu

Ajakava

20. august 2022

Heiki Tomson

Tiia Lõoke

11.00

KALEWIPOJA LAVA

HINGAMISLAULUPEO AVASÕNAD

Karolin Kõrre

Osta pilet

11.30

KALEWIPOJA LAVA

SÜDAMEKUTSE

Karolin Kõrre on laulja ja laulukirjutaja, improviseerija ja muusikaõpetaja. Muusikaloomega alustas ta viieteistkümneaastasena, kui kirjutas teadlikult oma esimese laulu. Karolin on lõpetanud Eesti muusika-ja teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, mis avardab hääle väljendusvõimalusi ning julgustab häälega mängima. Ta töötab ka muusikaõpetajana, nautides seda tööd täiel rinnal ja leides sellest tööst inspiratsiooni loomiseks. Karolini looming on sisekaemuslik, julgustab õrnalt, hingestatult ja armastavalt enesesse vaatama. https://youtu.be/5uc_Wy7sikU

Tiia Lõoke

11.30

KALEWI MAJA

TÖÖTUBA. Hingamistöö olemus ja 5 elemendi hingamine

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “5 elemendi hingamist”. Õpime 5 erinevat hingamise viisi, mis on seotud 5 elemendi: Maa, Tule, Vee, Õhu ja Eetriga. Saad töötoast kaasa praktilised harjutused, millega kodus jätkata. Hingamistööd rikastab muusika ja sõnaline juhendatud meditatsioon.

Heiki Tomson

11.30

LINDA MAJA

TÖÖTUBA. Iidne joogide hindamine

Praktilises töötas saad teada iidse joogide hingamise pranayama peamised põhimõtted ja selle suurepärase hingamistehnika tervendavast mõjust inimese organismile.  Õpime koos hingamistehnikat, mille abil saab aktiveerida oma elutähtsaid organeid.

Eduardo Agni

12.00

KALEWIPOJA LAVA

TERVITUSED AMAZONIAST!

Eduardo Agni on muusik ja muusikaprodutsent, kes on rajanud endale eduka rahvusvahelise karjääri innovaatilise kitarrimängija ja heliloojana. Ta on teinud lugematul hulgal helisalvestusi, millesse on kaasatud nii Brasiilia kui kogu maailma muusika tippesindajaid. Lisaks sellele on Eduardot pärjatud mitmete auhindadega soundtrackide eest, mida ta on loonud nii dokumentaalfilmidele, lavastustele, kaasaegsetele tantsu-showdele kui ka teleseriaalidele.

Eduardo elas aastaid Amazonias arendades seal traditsioonilisele põlisrahvaste muusikale ja tantsudele põhinevaid kultuuriprojekte. Ta kogus põlishõimude hoitud ja edasiantud traditsioonilisi joigusid.

2008. aastal lõi ta Norras bändi  “Amazon Ensemble”, mis on külvanud Brasiilia pärimusmuusika seemet üle maailma.

Alates 2011. aastast on Eduardo esinenud mitmeid kordi ka Eestis ja käivitanud siin erinevaid kultuuriprojekte. 2020. aastal produtseeris ta  raamatu/CD “Metsa Kene – Estonia meets Amazonia” (“Metsa Kene – Eesti kohtub Amazoniaga”) – kollektsioon Amazonase hõimude traditsioonilisi laule, mida esitavad tuntud Eesti artistid.

Üllatusesineja

13.00

KALEWIPOJA LAVA

Ühismeditatsioon

Alar Tamming

13.00

KALEWI MAJA

TÖÖTUBA. Super Hingamine (Kohtade arv piiratud. Eelregistreerimisega) NB! Saime mõned lisakohad!

Registreerimine avatakse 22. juunil kell 14.00

Super Hingamine on umbes 1,5 tundi kestev kolme osaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (Holotroopne, Transpersonaalne ja Transformatiivne hingamine). Hingamistehnika aitab hästi kiiresti organismi viia seisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui tunded.

Alar: “Lühidalt öeldes on Super Hingamise kasu väga individuaalne. Tegu on protsessiga, kus inimene saab tegeleda oma alateadvuse erinevate kihtidega ja see mis igaüks saab, sõltub inimese antud eluetapist, probleemide dünaamikast ning taotlusest, mis tal on hingama tulles.”

Virge Kuivajõe

13.00

LINDA MAJA

TÖÖTUBA. Tantristlikud hingamispraktikad

Teretulemast praktilisse tantristlike hingamispraktikate õpituppa, kus saad teada ja läbi teha praktikad, mis aitavad kehal lõõgastuda ja panna tööle õnnehormooni tootmise.

Hingamine on sild meele ja keha vahel ning tähelepanu pööramine selle rütmile muutub tähtsaks olevikku ankurdajaks. Hingamine aitab nihkuda mõtlemiselt tundmisele. See haagib lahti mõtteprotsessidest ja ühendab eluenergiaga kehas.

Õpitoa atmosfäär on mänguline.  See on aeg ja ruum, kus saad nautida sõnadeta suhtlemise  kunsti ja avada süda.  Mõnusas olemises hingame koos, kuulame ja tunnetame üksteist. Avame meeled ja äratame keha. Lõdvestume ja otsime üles armastuse, mis kipub vahel argimuredesse ära kaduma.

Kogeme, kuidas austades iseenda ja kaaslaste piire, saame tulla sundimatusse ja voolavasse olekusse, kus tunda end turvaliselt ja hoituna. See on kohtumine, kus igaüks saab tunda end hästi. Oled oodatud sellisena nagu oled, eelteadmised või ettevalmistused pole vajalikud.

Virge Kuivjõgi endast:

13 aastat tagasi veebruaris kutsus mind sõber tegema esimest hingamisgruppi. Tema oli Algallika Protsessi ja Hingamistöö kursuse vilistlane, mina esmakursuslane. See oli liigutav ettepanek ja sellest sai algus minu kõige- kõige ja kõige armastatumale kirele, hobile ja lõppeks ka tööle. Tol korral polnud mul aimugi kui võimas enesearengu teekond ees ootab.

Ikka ja jälle soovin sedamoodi gruppe ja kogunemisi luua, kogeda ja hoida. Sest on nii liigutav kui inimesed kohtuvad iseenda valu ja rõõmuga, väe ja nõrkusega, vihkamise ja armastusega ning tagasi pöördudes praktika sessioonidest on neis rohkem selgust, terviklikkust ja elujõudu. See on eriline au olla taoliste ruumide hoidjaks ja rännata energeetiliselt koos avanemistes, tervenemistes ja taipamistes.

Virge.kuivjogi@gmail.com FB: Tantralinn

Rändaja

14.00

KALEWIPOJA LAVA

RÄNDAJA esinejanime tagant leiab laululooja Indrek Tammoja, kes põimib mahedakõlalisel kitarril emakeelseks seisundimuusikaks põhjamaiste juurtega elu- ja ilmakäsitlust. Rändajat iseloomustab rahulik ja lihtne, kuid ka mõtlik ja igatsusevärviline helipilt, mis viib kuulaja teekonnale, et luua ruumi visioonidele iseendaks olemise lihtsatest taipamistest. Muusikat toetavad Indreku hääl ja tugeva sõnumiga emakeelne luule, mis valdavalt Rändaja enda, kuid ka teiste luuletajate, sulest. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. Rändaja on välja andnud kolm heliplaati ning on hetkel salvestamas neljandat (2014 – Teekond, 2016 – Tammetsõõr, 2019 – Hinge kodu, 2021 – ILMUMISEL).

Irje Karjus

Indrek Vainu

14.50

KALEWIPOJA LAVA

Ümarlaua arutelu

Margit Raias

15.00

KALEWI MAJA

TÖÖTUBA. “Mida teha, kui on keha?” Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTRS) meetod

Algatuseks teeme mõnusa aktiivse liikumismeditatsiooni keha pingekollete avastamiseks ja vabastamiseks. Seejärel uurime, mida kujutab endast BBTRS-i seanss.

Madis Meister

15.00

LINDA MAJA

Wim Hof metoodika. Saad teada, miks on Wim Hofi metoodika kuulus ja õpid hingamistehnikaid inimese käest, kes neid praktiseerib.

Triinu Taul

16.00

KALEWIPOJA LAVA

Piret Haamer

16.15

LINDA MAJA

TÖÖTUBA. “Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks”

Kadri Lepasson

16.30

KALEWIPOJA LAVA

Pärimustantsud

Meelika Hainsoo ja Paul Daniel

17.00

KALEWIPOJA LAVA

Lepaseree

17.45

KALEWIPOJA LAVA

Dirigeeritud võimas ühishingamine ja -laulmine

Hedvig Hanson

21.00

KALEWIPOJA LAVA

Muusikaline peaesineja. „Eestlane olla on uhke ja hää“

Info teiste I Hingamislaulupeol ülesastuvate artistide kohta lisandub maikuu jooksul
JÄLGI MEID