Ajakava - Hingamislaulupidu

Ajakava

20. august 2021

Heiki Tomson

Tiia Lõoke

11.00

KALEWIPOJA LAVA

HINGAMISLAULUPEO „Kas sa armastad puhast õhku?“ AVASÕNAD

Karolin Kõrre

Osta pilet

11.30

KALEWIPOJA LAVA

SÜDAMEKUTSE

Karolin Kõrre on laulja ja laulukirjutaja, improviseerija ja muusikaõpetaja. Muusikaloomega alustas ta viieteistkümneaastasena, kui kirjutas teadlikult oma esimese laulu. Karolin on lõpetanud Eesti muusika-ja teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, mis avardab hääle väljendusvõimalusi ning julgustab häälega mängima. Ta töötab ka muusikaõpetajana, nautides seda tööd täiel rinnal ning leides ka sellest tööst inspiratsiooni loomiseks. Karolini looming on sisekaemuslik, julgustab õrnalt, hingestatult ja armastavalt enesesse vaatama. https://www.youtube.com/watch?v=5uc_Wy7sikU

Tiia Lõoke

11.30

KALEWI MAJA

Töötuba. Hingamistöö ajaloost ja põhimõtetest koos praktiliste hingamisharjutustega

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “5 elemendi hingamist”. Õpime 5 erinevat hingamise viisi, mis on seotud 5 elemendi: Maa, Tule, Vee,  Õhu ja Eetriga. Hingamistööd rikastab muusika ja sõnaline juhendatud meditatsioon nende elementide üle.

Heiki Tomson

11.30

LINDA MAJA

Töötuba. Pranayama hingamine: „Seedimine korda!“

Pranayama hingamise tervendav mõju. Praktiline töötuba mis tutvustab iidset joogide hingamist pranayamat, mis on tasakaaluka ja tugeva tervise allikas. Kuidas hingamisharjutustega aktiveerida oma elutähtsaid organeid ja näärmeid koostööle? Vastuse saab ka küsimus – kas viiruseid ja vastandumist saab hingamisega seedida.

Eduardo Agni

12.00

KALEWIPOJA LAVA

TERVITUSED AMAZONIAST!

Eduardo Agni on muusik ja muusikaprodutsent, kes on rajanud endale eduka rahvusvahelise karjääri innovatiivse kitarrimängija ja heliloojana. Ta on teinud lugematul hulgal helisalvestusi, millesse on kaasatud nii brasiilia kui kogu maailma muusika tippesindajaid. Lisaks sellele on Eduardot pärjatud mitmete auhindadega dokumentaalfilmidele, lavastustele, kaasaegsetele tantsu-showdele ning teleseriaalidele loodud soundtrackide eest.

Eduardo elas aastaid Amazonias arendades seal traditsioonilisele põlisrahvaste muusikale ja tantsudele põhinevaid kultuuriprojekte, mida rahastati Amazonase Kultuurisekretariaadi poolt. Selle perioodi jooksul kogus ta põlishõimude hoitud ja edasiantud traditsioonilisi joigusid.

2008. aastal lõi ta Norras bändi  “Amazon Ensemble”, mis on külvanud brasiilia pärimusmuusika seemet üle maailma. Alates 2011. aastast on Eduardo esinenud mitmeid kordi ka Eestis ning käivitanud siin kultuuriprojekte.

2020. aastal produtseeris ta  raamatu/CD “Metsa Kene – Estonia meets Amazonia” (“Metsa Kene – Eesti kohtub Amazoniaga”), mis kätkesid endasse imeilusa kollektsiooni Amazonase hõimude traditsioonilisi laule tuntud eesti artistide poolt esitatuna. Projektis osalesid mitmete teiste hulgas Mari Kalkun, Liisi Koikson, Mick Pedaja, Jarek Kasar, Puuluup, Laulupesa. Projekti esitlus leidis aset 17. septembril 2020 fantastilisel kontserdil Alexela hallis.

Üllatusesineja

13.00

KALEWIPOJA LAVA

Ühismeditatsioon Eesti metsa kaitseks (üllatus läbiviija)

Alar Tamming

13.00

KALEWI MAJA

Töötuba: Super Hingamine (17 osalejat eelregistreerimise alusel)

Super Hingamine on ca 1,5 tundi kestev kolme osaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (Holotroopne hingamine, Transpersonaalne hingamine, Transformatiivne hingamine) ning aitab hästi kiiresti organismi viia nn. superseisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui tunded.

Super Hingamise puhul kasutatakse blokkide läbimiseks mitmeid tehnikaid näiteks muusikat ja kehateraapia võtteid. Erinevalt teistest hingamistehnikatest on hingamiserütm ja teatud tegevused ette antud.

Virge Kuivajõe

13.00

LINDA MAJA

Töötuba: Tantristlikud hingamispraktikad

Teretulemast praktilisse tantristlike hingamispraktikate õpituppa, kus saad teada ja läbi teha praktikad, mis aitavad kehal lõõgastuda ja panna tööle õnnehormooni tootmise.

Hingamine on sild meele ja keha vahel ning tähelepanu pööramine selle rütmile muutub tähtsaks olevikku ankurdajaks. Hingamine aitab nihkuda mõtlemiselt tundmisele. See haagib lahti mõtteprotsessidest ja ühendab eluenergiaga kehas.

Õpitoa atmosfäär on mänguline.  See on aeg ja ruum, kus saad nautida sõnadeta suhtlemise  kunsti ja avada süda.  Mõnusas olemises hingame koos, kuulame ja tunnetame üksteist. Avame meeled ja äratame keha. Lõdvestume ja otsime üles armastuse, mis kipub vahel argimuredesse ära kaduma.

Kogeme, kuidas austades iseenda ja kaaslaste piire, saame tulla sundimatusse ja voolavasse olekusse, kus tunda end turvaliselt ja hoituna.

See on kohtumine, kus igaüks saab tunda end hästi. Oled oodatud sellisena nagu oled, eelteadmised või ettevalmistused pole vajalikud.

Virge Kuivjõgi endast:

13 aastat tagasi veebruaris kutsus mind sõber tegema esimest hingamisgruppi. Tema oli Algallika Protsessi ja Hingamistöö kursuse vilistlane, mina esmakursuslane. See oli liigutav ettepanek ja sellest sai algus minu kõige- kõige ja kõige armastatumale kirele, hobile ja lõppeks ka tööle. Tol korral polnud mul aimugi kui võimas enesearengu teekond ees ootab.

Ikka ja jälle soovin sedamoodi gruppe ja kogunemisi luua, kogeda ja hoida. Sest on nii liigutav kui inimesed kohtuvad iseenda … valu ja rõõmuga, väe ja nõrkusega, vihkamise ja armastusega ning tagasi pöördudes praktika sessioonidest on neis rohkem selgust, terviklikkust ja elujõudu. See on eriline au olla taoliste ruumide hoidjaks ja rännata energeetiliselt koos avanemistes, tervenemistes ja taipamistes.

Kontakt:
Virge.kuivjogi@gmail.com
Facebook: Tantralinn

Rändaja

14.00

KALEWIPOJA LAVA

RÄNDAJA esinejanime taga seisab laululooja Indrek Tammoja, kes põimib mahedakõlalisel kitarril emakeelseks seisundimuusikaks põhjamaiste juurtega elu- ja ilmakäsitlust. Rändajat iseloomustab rahulik ja lihtne, kuid ka mõtlik ja igatsusevärviline helipilt, mis viib kuulaja teekonnale, et luua ruumi visioonidele iseendaks olemise lihtsatest taipamistest. Muusikat toetavad Indreku hääl ja tugeva sõnumiga emakeelne luule, mis valdavalt Rändaja enda, kuid ka teiste luuletajate, sulest. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Salapäraste ja lihtsuses sügavamate värvingute kõrval jääb muusika valdavalt helgeks ning pehmekõlaliseks. Loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. Rändaja on välja andnud kolm heliplaati ning on hetkel salvestamas neljandat (2014 – Teekond, 2016 – Tammetsõõr, 2019 – Hinge kodu, 2021 – ILMUMISEL).

Irje Karjus

Indrek Vainu

14.50

KALEWIPOJA LAVA

Ümarlaua arutelu teemal „Mets on meie kodu“

Margit Raias

15.00

KALEWI MAJA

Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTRS) meetodi praktiline töötuba.  „Mida teha, kui on keha?“

Algatuseks teeme mõnusa aktiivse liikumismeditatsiooni keha pingekollete avastamiseks ja vabastamiseks. Seejärel uurime, mida kujutab endast BBTRS-i seanss.

Madis Meister

15.00

LINDA MAJA

Wim Hof metoodika

Triinu Taul

16.00

KALEWIPOJA LAVA

Piret Haamer

16.15

LINDA MAJA

Töötuba „Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks.

Kadri Lepasson

16.30

KALEWIPOJA LAVA

Pärimustantsud

Meelika Hainsoo ja Paul Daniel

17.00

KALEWIPOJA LAVA

Lepaseree

17.45

KALEWIPOJA LAVA

Ühishingamine ja -laulmine “Kas Sa armastad puhast õhku?”

Hedvig Hanson

21.00

KALEWIPOJA LAVA

Muusikaline peaesineja. „Eestlane olla on uhke ja hää“

Info teiste I Hingamislaulupeol ülesastuvate artistide kohta lisandub maikuu jooksul
JÄLGI MEID
etEstonian